30 października dzieci przedszkolne i uczniowie z klas I-III, oglądając przedstawienie, powtórzyli swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.
29.10 w Bukowcu młodzi sportowcy z naszej szkoły /Nikodem Wróbel, Filip Wróblewski z grupy przedszkolnej "Pszczółki", Florian Sobacki z kl. I oraz Mateusz Kołtonowski, Kamil Włoch i Oskar Suchomski z kl. II/ trenujący w ramach Akademii Piłkarskiej Drzycim, wzięli udział w turnieju piłkarskim. Młodzi sportowcy w każdym meczu zostawili dużo serca i z uśmiechem na twarzy strzelali bramki. W nagrodę otrzymali puchar i medale, Gratulujemy!
25 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na Ucznia”. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.
W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Gródku. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze i odpowiadać na trudne pytania.
Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Pana Dyrektora.
Piękny koncert życzeń, opracowany przez p.Stanisławę Glamę a przygotowany przez uczniów klas 0-III, był prezentem dla pracowników szkoły w dniu ich święta. Były popisy sportowe, piosenki, tańce z pomponami, miotłami i na krzesłach. Dopełnieniem były szczere życzenia i słodki upominek. Swoją wdzięczność wyrazili również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców. Pan dyrektor z dumą zaprezentował zebranym wygraną w konkursie mobilną salę komputerową z monitorem.
2 i 3 października klasa VIII wyjechała na darmowe zajęcia " zielonej szkoły" do Centrum Ochrony Czynnej Przyrody Wdeckego Parku Krajobrazowego w Tleniu. Fantastyczna pogoda towarzyszyła nam podczas wędrówki przez lasy i łąki nad Zalewem Ziemskim i Jeziorem Muksza. Uczyliśmy się rozpoznawania drzew i poznaliśmy wiele ciekawostek na ich temat. Nasza trasa prowadziła przez Wierzchy, gdzie karmiliśmy kasztanami daniele w zagrodzie. Nauczyliśmy się odróżniać samice od samca i poznaliśmy różnice między sarną, jeleniem a danielem. Następnie wysłuchaliśmy prelekcji o śladach i tropach zwierząt. Po smacznym obiedzie poszliśmy na ryby, a wieczorem graliśmy w planszówki i kalambury. Następnego dnia po śniadaniu płynęliśmy tramwajem wodnym po Zalewie Żurskim wokół wyspy Madery, na której swego czasu biwakował Karol Wojtyła. Potem na plaży graliśmy w terenową grę dotycząca zagadnień omawianych podczas rejsu. Po obiedzie z żalem opuściliśmy Tleń. Był to dobry czas nauki, zabawy i spędzania razem wolnego czasu.
Samorząd Uczniowski gorąco zachęca z zapoznaniem się z ofertą wyjazdów do teatru.
Więcej informacji w gablotce Samorządu (obok sali 12) lub u pani Chyłły.
W związku ze zbliżającym się 25 października -Dniem Kundelka Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Wolontariatem ogłaszają zbiórkę karmy na rzecz czworonożnych przyjaciół psów i kotów, podopiecznych schroniska w Drzycimiu.
Akcja potrwa do 31.10.2023.Zachęcamy serdecznie społeczność szkolną, do wzięcia udziału w organizowanej zbiórce. Zbieramy: - karmę (suchą i mokrą), - żwirek dla kotów, - zabawki dla zwierząt, - koce, ręczniki, posłania. Koordynująca akcję: Aleksandra Świerczyńska-Lamparska
W dniu 10 października nasza szkoła wzięła udział w spotkaniu samorządów uczniowskich w Serocku. Poruszone tematy to ,,Jak porozumiewać się bez przemocy" oraz ,,Grzeczność jest w cenie. Obycie ułatwia i umila życie". Pomysłodawczynią zajęć była pani Bogna Łoś, która wraz z panią Izabelą Nowakowską poprowadziła spotkanie.
Dnia 6 października w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tego dnia było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone konkursy pozwalające wyłonić klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie musieli zmierzyć się z tabliczką mnożenia wykonywaną na czas, kodowankami matematycznymi oraz obrazkami logicznymi.
Dnia 06 października 2023 został wybrany Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2023/2024.
Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV - VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartkach. W głosowaniu brali również udział nauczyciele naszej szkoły.
Po podliczeniu głosów wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:
Przewodnicząca - Nadia Glazińska klasa 6
Zastępca - Julia Pęczkowska klasa 6
Sekretarz - Antonina Rutkowska klasa 8
Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.
Opiekun SU: Aleksandra Świerczyńska - Lamparska
Drodzy Rodzice
Rada Rodziców informuje, że Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2023/24 wynosi 65,00 zł.
Jest to składka, która pozwoli nam na różne działania m.in. takie jak:
Do realizacji tych celów są nam potrzebne środki.
Wszystko co robimy związane jest z dobrem Naszych dzieci i Naszej szkoły.
Za każdą wpłatę dziękujemy.
Wpłat można dokonywać u wychowawców klas oraz bezpośrednio na konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. prof. Alfonsa Hoffmanna:
Bank Spółdzielczy: 10 8169 1029 0044 1467 2000 0010
W tytule wpłaty prosimy podać nazwisko dziecka i klasę do której chodzi.
Z wyrazami szacunku
Rada Rodziców
To radosne święto obchodzimy od 1999r zawsze w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia, bo przecież „śmiech to zdrowie”. Z tej okazji przedszkolacy przygotowali "uśmiechnietą" gazetkę, usmiechnięte zrywki oraz rozdawali nauczycielom i pracownikom szkoły uśmiechnięte buźki.
Zapraszamy!
Dziś świętuje chłopak każdy, mały, duży – dla nas ważny.
Z tej okazji ślemy życzenia: radości i marzeń spełnienia,
zdrowia i uśmiechu, a po szkole – trochę oddechu.
W tym roku Dzień Języków Obcych obchodziliśmy tańcząc w rytm muzyki z różnych krajów. Taniec połączyliśmy ze słuchaniem obcojęzycznych piosenek. Było wesoło, miło i na sportowo. Język obcy wyzwolił w nas dobrą energię. Nad całością czuwała i tańców nas uczyła instruktorka tańca pani Ada Krzemińska.
W dniach 22-24.09.2023r. zuchy z 13 Grunwaldzkiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Czarne Jagódki” wzięły udział w biwaku szczepu w Warlubiu. Rozpoczął on nowy rok harcerski, którego tematyką będzie „Magia gwiazd”. Podczas biwaku zuchy wraz z swoimi starszymi kolegami budowali pojazdy kosmiczne, konstruowali Układ Słoneczny, podróżowali po planetach emocji, a także przygotowywali zdrowe przekąski dla podróżnych. Nie zabrakło także wspólnych piosenek i pląsów.
20 września przedszkolacy z klasy 0 spędzili na wspólnych zabawach i radosnych tańcach - to był ich dzień