Nadszedł upragniony przez uczniów dzień - zakończenie roku szkolnego. Klasy 0-III uroczystość rozpoczęły od Mszy Św. a potem wychowawcy w klasach nagrodzili wyróżniających się uczniów i wręczyli świadectwa. Klasy IV-VIII w reżimie sanitarnym, na świeżym powietrzu, odebrały świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i stypendia. Następnie spotkali się z wychowawcami w klasach.
Klasa III kończy I etap edukacyjny. Z inicjatywy rodziców, w czwartek 24 czerwca, odbyło się pożegnalne spotkanie uczniów z wychowawcą.
Klasa VIII kończy naukę w Szkole Podstawowej w Gródku. Z tej okazji uczniowie wraz z rodzicami przygotowali spotkanie, na którym podziękowali wychowawcy, p. dyrektorowi oraz gronu pedagogicznemu i pracownikom obsługi na czas spędzony w murach tej placówki.
Uczniowie klas II-III długo będą wpsominać swoją (druga już) noc spędzoną w szkole - noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek. "Nocka w szkole" rozpoczęła się o godz. 16 w piątek 18 czerwca a zakończyła około południa dnia nastepnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m. in. w śpiwór, niezbędny prowiant oraz dużą porcje dobrego humoru. Popołudnie, wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były podchody, relaks nad Zalewem Gródeckim, gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym. Dla wszystkich głodomorów zaserwowane zostały smakowite tosty i kanapki. Zanim wszyscy udali się na zasłużony (aczkolwiek bardzo późny) odpoczynek, na materacach odbył się seans filmowy przy dużej dawce popcornu. W sobote udaliśmy się na spacer do Dworu Venedów, następnie uczniowie malowali sobie nawzajem twarze oraz tworzyli atrakcyjne prace plastyczne . Około południa - nieco zmęczeniu po wszystkich atrakcjach, ale bardzo zadowoleni - powrócili do swoich domów.
Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała". W sali przedszkolnej został utworzony kącik książki patriotycznej, dzieci poznały polskie legendy, uczyły się hymnu, wierszy i piosenek o symbolach narodowych. Zapoznały się z zabawą ludową "Mam chusteczkę haftowaną"'.
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, we wtorkowe popołudnie, klasa V wraz z wychowawcą i opiekunem spotkała się na pikniku nad Zalelem Gródeckim. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, świetnie nadawała się na pływanie kajakiem pod opieką naszych rodziców. Wśród nas byli i tacy, którzy po raz pierwszy pływali kajakiem. To była świetna przygoda. Przekonaliśmy się, że zupełnie inaczej wygląda świat z perspektywy rzeki. Przyjemnie i zawsze razem spędziliśmy miło czas grając również w badmintona i gry planszowe oraz zajadając przekąski przygotowane przez rodziców oraz pizzę. Polecamy wszystkim taką formę spędzania wolnego czasu.
16 czerwca uczniowie klasy pierwszej spotkali się na pikniku nad Zalewem Gródeckim. Było to integracyjne spotkanie podsumowujące rok szkolny oraz wielkie klasowe urodziny. Dzieci spędziły czas grając w "dwa ognie" i piłkę nożną, tańcząc macarenę i wspólnie się bawiąc. O siły do działania zadbali rodzice zapewniając wiele smakołyków. Przygotowali m. in. pizzę, truskawkowe ciasto, babeczki, żelki, paluszki, owoce i napoje. Dziękujemy za miłe spotkanie!
Dnia 14 czerwca 2021r. uczniowie kl.VII wraz z wychowawcą zorganizowali integracyjne ognisko klasowe w ogrodzie jednego z uczniów. Po tak długim okresie życia i nauki osobno wszyscy cieszyli się na to spotkanie. Uczniowie nie tylko zajadali się kiełbaskami i ciasteczkami, ale wspólnie bawili się w dużym ogrodzie, w którym było wiele atrakcji takich jak: trampolina, huśtawka, domek na drzewie, boisko do siatkówki. Jednak największą popularnością cieszył się duży basen z podgrzewaną wodą, do którego wszyscy chętnie wskakiwali. W tym czasie polska reprezentacja rozgrywała mecz piłki nożnej na Mistrzostwach Europy i dla chętnych została stworzona strefa kibica. Zabawa przy ognisku, na świeżym powietrzu sprawiła młodzieży wiele radości i uciechy, którą chętnie by powtórzyli. Te miłe chwile na długo pozostaną w pamięci. Wszyscy uczniowie i wychowawca dziękują rodzicom, u których odbywało się ognisko, za miłe przyjęcie.
Klasa IV i V wraz ze swymi wychowawczyniami w tym roku spędziły Dzień Dziecka, bawiąc się w podchody. Trasa prowadziła ze szkoły do Diabelskiego Kamienia w Leosi. Po drodze uczniowie podzieleni na dwa zespoły, rozwiązywali zagadki przyrodniczo – krajoznawcze, musieli wykazać się spostrzegawczością, umiejętnościami matematycznymi i szybkością. Po każdym dobrze wykonanym zadaniu otrzymywali wskazówkę dotyczącą dalszej drogi, ale również czas odpowiedzi na pytania miał znaczenie. Okazało się jednak, że mimo zaciętej rywalizacji drużyny zremisowały. Nagrodą była słodka uczta, która czekała na wszystkich pod wiatą przy głazie narzutowym.
Po krótkim odpoczynku i zabawie przy kamieniu, udaliśmy się na Łąkę Papieską, gdzie chętni bawili się w berka, chowanego lub grali w badmingtona. Naszej wycieczce dopisała dobra pogoda, lecz z powrotem dojechaliśmy do szkoły autobusem szkolnym w strugach deszczu.
Tego dnia na twarzach wszystkich przedszkolaków z grupy "Sówki" gościł uśmiech - na dzieci czekała moc atrakcji!
Dnia 25 maja 2021 roku uczniowie klasy 6 z opiekunami: p. Joanną Grzellą-Fierek i Barbarą Muzioł wybrali się na wycieczkę do Dworu Venedów w Gródku. Na terenie dworu odbyła się również gra terenowa nawiązująca do lektury ”Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika. O godzinie 9 udali się do zabytkowego dworu, którego obecnymi właścicielami są państwo Powierscy. Pan Jan opowiedział historię powstania dworu oraz dużo starszego zamku krzyżackiego, którego ruiny znajdują się w pobliżu dworu. Mieliśmy okazję zwiedzić budynek oraz zobaczyć eksponaty archeologiczne znalezione na miejscu, np. głownię średniowiecznej siekiery, gwóźdź żelazny, krzyżackie kowadło. Obejrzeliśmy też zdjęcia dworu i wsi z dawnych czasów. Następnie podzieleni na drużyny rozpoczęliśmy grę terenową. Pierwsze polecenie, które miało wyłonić kolejność startu drużyn, polegało na odpowiedzeniu na 4 pytania dotyczące lektury“Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika. Potem należało pobrać zdjęcia z aplikacji Teams. Gracze musieli znaleźć konkretne miejsce (wszystkie fotografie były wykonane na terenie gospodarstwa p. Powierskich, np. tabliczki znajdujące się na zabytkach, ławeczka, strumyk itd.) i wykonać fotografię drużyny lub jej członka na danym miejscu. Dopiero po pokazaniu zdjęć p. Asia rozdawała zadania. Sprawdzały one umiejętności młodych detektywów (nawiązanie do lektury), czyli np. spostrzegawczość, pamięć, umiejętności matematyczne. Nie da się ukryć, że zadania wymagały też sporej sprawności fizycznej – szybkiego biegania. Wygrała drużyna w składzie: Wiktor Fierek, Hubert Martko, Filip Drzewiecki i Bartek Miloch, która wykazała się lepszą szybkością, jednak doskonałą spostrzegawczością może poszczycić się drużyna Antka Kuliczkowskiego, Olka Cisaka, Szymona Laskowskiego i Filipa Łagóda. Po skończonej zabawie rozłożyliśmy kocyki i zrobiliśmy piknik, któremu sprzyjała piękna pogoda. Chętni grali w szachy, warcaby i chowanego. Przed zakończeniem zabawy wszyscy udaliśmy się na sesję zdjęciową przy strumyku.
Uznaliśmy, że takie spotkanie powinno się powtórzyć przy omawianiu następnej lektury.
2 czerwca sześciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w uroczystym wręczeniu nagród w konkursie plastycznym pt. "Uzależnieniom mówię nie". Celem konkursu było utrwalenie zachowań promujących zdrowy styl życia oraz rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności dzieci i młodzieży. Nagrody otrzymali:
Kajetan Pukrop/kl. I/ - I miejsce, Piotr Leszczyński /kl.III/- II miejsce, Oskar Krajczewski /kl. I/ - III miejsce
Radosław Leszczyński/kl.VIII/- I miejsce, Mikołaj Pęczkowski/kl. IV/ - II miejsce, Filip Pamulak/kl. VII/ - III miejsce
Wyróżnienia: Nicole Miler, Antoni Włoch, Julian Żurawiński z klasy I, Magdalena Pęczkowska i Alan Wąśniewski z klasy IV oraz Mikołaj Luks z klasy VII. Gratulujemy!
Był to dzień pełen atrakcji: podchody, spotkanie ze strażakiem, przejazd wozem policyjnym, a na koniec ognisko. Tak bawiły się dzieci z klasy drugiej i trzeciej. Serdeczne podziękowanie kierujemy do rodziców, którzy zasponsorowali lody, słodycze, kiełbaski i pomogli w zorganizowaniu imprezy.
Tegoroczne święto wszystkich dzieci miało formę klasowych zabaw integracyjnych. Pierwszakom największą radość sprawiły podchody. Nie zabrakło wielkich baniek mydlanych i słodkich niespodzianek. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych prezentów- ręcznie malowanych woreczków. Życzymy Wam, aby Wasze dzieciństwo było szczęśliwe i trwało jak najdłużej.
W tym roku, trochę w nietypowy sposób, składaliśmy naszym Mamom najserdeczniejsze życzenia. Klasy 0-III przygotowały filmiki, w których dziękują za każdy uśmiech, przytulenie i buziaka. Zapraszamy do oglądania!
9 maja 2021 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Z tej okazji chętni uczniowie przygotowywali prezentacje Power Point poświęcone kulturze krajów europejskich. Dominowała tematyka związana z jedzeniem, obyczajami świątecznymi oraz atrakcjami turystycznymi. Najciekawszą prezentację przedstawiamy poniżej.
W celu poznania talentów literackich i plastycznych uczniów z różnych regionów Polski dzieci z klasy III wzięły udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Wierszem i rysunkiem o mojej małej Ojczyźnie". Pierwszym etapem był klasowy konkurs, w którym należało wykonać pracę projektową w formie wiersza lub pracy plastycznej. Laureatami konkursu zostali: Marta Błażejewska, Piotr Leszczyński i Tymoteusz Kiec. Ich prace, jak również prace uczniów z całej Polski można podziwiać w pięknej książce, której wersja elektroniczna znajduje się w linku poniżej. Zachęcamy do lektury!
22 kwietnia "Sówki" uczestniczyły również w warsztatach czekoladowych, podczas których samodzielnie wykonały i ozdobiły czekoladowe serduszka, które zabrały do domu. To była bardzo słodki dzień.
22 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Przypomniały sobie piosenkę Majki Jeżowskiej pt. "Moja planeta" i rozmawiały o tym, co należy zrobić, aby planecie nie szkodzić.