
KRS 0000121592

Opłata za obiady /kl. I-VIII/:
W tytule proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę do której uczęszcza.
Wszystkie sprawy dotyczące posiłków (wypisanie, zapisanie, odliczenia za nieobecność powyżej 3 dni) należy zgłaszać bezpośrednio pod nr 696-301-906 (p. Edyta Sudoł)
OPŁATA ZA POSIŁKI
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym, ul. Szkolna 5, Gródek, 86-140 Drzycim
Nr konta 43 8169 1029 0040 3191 2000 0040
Zmiana_wysokosci_oplat_za_posilki.pdf
RADA RODZICÓW
Nr konta 10 8169 1029 0044 1467 2000 0010
Szczegółowe informacje tutaj>>informacja_stypendia.pdf
Czynna codziennie:
630-800 , 1145-1530

Adres elektronicznej skrzynki podawczej ePuap:
/SPGrodek/domyslna
Dzieci z naszego przedszkola spędziły wspaniały dzień w Wiosce Górniczej Piła-Młyn. Podczas wizyty miały okazję poznać historię górnictwa, uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjnych oraz aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Nie zabrakło uśmiechu, dobrej zabawy i wielu nowych doświadczeń. To była niezapomniana przygoda pełna radości i odkrywania ciekawostek z przeszłości! 😊⛏️🌿
11 czerwca 2026 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W konkursie wzięło udział 15 uczniów (10 z klasy ósmej i 5 z klasy siódmej). I miejsce zajęła Julia Pęczkowska. II miejsce zajęła Nina Sadowska. III miejsce zajęli Piotr Leszczyński i Marta Błażejewska. Partnerem konkursu było wydawnictwo Klett. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Poznawaliśmy symbole Włoch, słuchaliśmy włoskiej muzyki i tańczyliśmy tradycyjną tarantellę. Na zakończenie wspólnie przygotowaliśmy pyszną pizzę, którą następnie ze smakiem skonsumowaliśmy. Było wiele radości, dobrej zabawy i włoskich smaków! 🍕☀️
W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” naszą placówkę odwiedził dzielnicowy, pan Sebastian Żelazny. Podczas spotkania przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku oraz prawidłowego zachowania na drodze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie, zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami. Spotkanie było cenną lekcją odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji.
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły odwiedzili Sopot. Mimo deszczowej pogody wszystkim dopisywały świetne humory. W wyjeździe uczestniczyła niewielka grupa dzieci, dzięki czemu panowała bardzo miła i przyjazna atmosfera.
Dla wielu uczestników dużym przeżyciem była podróż pociągiem, ponieważ niektóre dzieci jechały nim po raz pierwszy. Na miejscu spacerowaliśmy po mieście, podziwiając zabytkową latarnię morską oraz inne ciekawe miejsca.
Nie mogło zabraknąć także wejścia na sopockie molo, które wzbudziło wiele emocji i zachwytu. Podczas wycieczki dzieci miały również okazję skosztować pysznych lodów i gofrów.
Pomimo deszczu wycieczka była bardzo udana, a uczestnicy wrócili do domu zadowoleni, pełni wrażeń i miłych wspomnień.
Za nami egzamin praktyczny na kartę rowerową. Dzisiaj 22 uczniów przystąpiło do egzaminu, który przeprowadził policjant z wydziału ruchu drogowego w Świeciu. Choć pogoda nie była dla nas łaskawa i przez cały czas towarzyszył nam deszcz, młodzi rowerzyści wykazali się umiejętnościami, opanowaniem oraz znajomością zasad bezpieczeństwa.
Mimo trudnych warunków atmosferycznych wszyscy uczestnicy zdali egzamin i mogą cieszyć się zdobyciem swojej pierwszej „drogowej licencji”. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu bezpiecznych kilometrów na rowerowych trasach!
W poniedziałek uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy laserowej. Podczas spotkania zapoznali się z dwoma rodzajami broni oraz zasadami bezpiecznego posługiwania się nią. Mieli również możliwość doskonalenia prawidłowej postawy strzeleckiej, rozwijania celności i koncentracji podczas ćwiczeń praktycznych oraz udziału w różnych aktywnościach związanych ze strzelectwem. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji treści podstawy programowej z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 3 zmierzyli się z nietypowym wyzwaniem - biegającym dyktandem.
Podczas lekcji języka polskiego przenieśliśmy naukę na świeże powietrze. Na boisku uczniowie zostali dobrani w losowe pary i wspólnie wykonywali zadanie wymagające nie tylko sprawności fizycznej, ale także doskonałej pamięci i koncentracji.
Jedna osoba z pary biegła do karteczki z zapisanym zdaniem, zapamiętywała jego treść, a następnie wracała do kolegi, który musiał je poprawnie zapisać. Najważniejsze było zachowanie poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej. To była świetna okazja do połączenia nauki z ruchem, współpracy oraz dobrej zabawy.
To był wyjątkowy dzień pełen wiedzy, ciekawostek i słodkich smaków! 😊
Uczniowie klasy II mieli okazję z bliska zobaczyć ule oraz poznać fascynujące życie pszczół i ich ogromną rolę w przyrodzie. Dowiedzieli się, jak powstaje miód, a także mogli obserwować proces jego wirowania.
Podczas warsztatów każdy uczestnik własnoręcznie wykonał świecę z wosku pszczelego oraz napełnił słoiczek pysznym miodem, który zabrał ze sobą na pamiątkę. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i miłej atmosfery.