Poniedziałek 29.04.2024

O projekcie Moduł I: W krainie muz.  Moduł II: Tu jest moje miejsce Moduł III: Kocham, lubię, szanuję Moduł IV: Kultury świata

Z kulturą mi do twarzy

O projekcie

Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. prof. Alfonsa Hoffmanna w Gródku przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, który będzie realizowany od października 2022 roku do czerwca 2023 roku.

Głównym celem projektu jest promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno, rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką, współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym, wychowanie w duchu wartości , takich jak: dobro, piękno czy patriotyzm.

Projekt składa się z czterech modułów:

1. W krainie muz,
  2. Tu jest moje miejsce,
  3. Kocham, lubię, szanuję,
  4. Kultury świata.

Z każdego modułu szkoła wybiera 5 zadań, które realizuje w ciągu roku szkolnego. Głównymi adresatami projektu są uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej.