Standardy Ochrony Małoletnich

  • Rekolekcje wielkopostne 29-31.03

    Za nami trzydniowe szkolne rekolekcje wielkopostne - czas zatrzymania i zadumy. W kolejnych dniach przygotowywaliśmy klasowe i indywidualne palmy wielkanocne, uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej w terenie oraz we Mszy św., której przewodniczył ks. kan. Leszek Sudoł 

  • Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

    20 marca klasy 0 i I obchodziły Święto Zdrowia Jamy Ustnej. Tematyki o zdrowych zębach nie przedstawi dzieciom nikt lepiej, jak sam dentysta. Z tej okazji naszą szkołę odwiedzili stomatolog i higienistka stomatologiczna Państwo Alina i Adam Kruger.

    Przeprowadzili zajęcia z dziećmi, dotyczące dbania o higienę jamy ustnej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia dentystyczne, które dzieci mogły obejrzeć i dowiedzieć się do czego służą. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadać pytania panu dentyście.

    Bardzo dziękujmy Państwu Kruger za ciekawe, zabawne i cenne zajęcia!

  • Konkurs plastyczny "Języczkiem malowane"

    W marcu 7 uczniów klas I-III wzięło udział w logopedycznym konkursie plastycznym organizowanym przez PPP w Świeciu. Nagrodę otrzymała Zofia Drzewiecka z klasy II, a wyróżnienie Julia Fedyk z klasy I. Gratulujemy!

  • Smacznie w klasie II

    Krótko przed rozpoczęciem wiosny, uczniowie II klasy postanowili sprawdzić przepisy na wiosenne przekąski zamieszczone w podręcznikach. W klasowym menu znalazły się bułki poznańskie, pasta jajeczna oraz twarogowa z prażonym słonecznikiem, a także surówka z marchewek i jabłek. Zapach pieczonych bułek, które własnoręcznie przygotowały dzieci rozbudził nasze apetyty. Taaaak, to był pyszny dzień

  • Dzień Liczby Pi

    W dniu 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji korytarz naszej szkoły został udekorowany, a reprezentanci klas 4-8 wzięli udział w konkursach związanych z matematyką. Uczestnicy musieli m.in. wykonać karykaturę swojego nauczyciela od matematyki, podać jak największą ilość cyfr występujących w liczbie Pi, wykonać plakat z liczbą Pi i wymyślić hasło reklamujące matematykę. Całą zabawę uświetnił występ klasy 5, która wykonała utwór ,,Piosenka o matematyce". Międzyklasową rywalizację wygrała klasa 4. Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy

  • Gdzie woda jest czysta?

    Kolejny raz klasa 5 spotkała się z p. Marleną Wojciechowską z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Tym razem badaliśmy wodę pod względem chemicznym. Przynieśliśmy wodę z różnych źródeł tj. basenu, jeziora, rzeki Wody, stawu, oczka wodnego, kałuży, deszczówkę i z kranu. Postępowaliśmy wg instrukcji oznaczając odczyn czyli pH, fosforany PO4, amon NH4, azotany III NO2, azotany V NO3 i twardość wody. Otrzymaliśmy różne wyniki, chociaż niektóre były podobne. Dowiedzieliśmy się także czy to dobrze, że nasza woda zawiera te związki czy też źle. Czy to dobrze że mamy wodę twardą czy lepiej żeby była miękka. Bardzo lubimy takie zajęcia laboratoryjne, bo dopiero za dwa lata będziemy mieli chemię . Na zakończenie zajęć pani Marlena rozdała nagrody tym uczniom, którzy przygotowali plakaty nt. oszczędzania wody. Były to już niestety ostatnie zajęcia z panią Marleną, której podziękowaliśmy i zaprosiliśmy na przyszły rok.

  • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

    21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji. Data obchodów  jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia – trisomia 21. Z tej okazji uczniowie z naszej szkoły stworzyli girlandy z kolorowych skarpetek, które ozdobiły korytarze naszej szkoły. Ponadto na znak solidarności z osobami chorymi na zespół Downa założyli kolorowe skarpetki nie do pary.

  • Pierwszy dzień wiosny

    Fotorelacja z powitania wiosny

  • Kto jest moim przyjacielem?

    Przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu aktorów z teatru Kurtyna z Krakowa

  • Warto pomagać

    Klasa I wraz z wychowawcą ogłasza zbiórkę nakrętek w ramach akcji charytatywnej dla Marcelego Pessela, który choruje na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Zbierając  plastikowe nakrętki nie tylko pomagamy, ale też chronimy nasze środowisko, ułatwiając proces recyklingu plastików. Nakrętki proszę przynosić do sali nr 3, gdzie zajęcia lekcyjne ma klasa I. Zbiórka trwa do końca roku szkolnego.
    Wszystkim, którzy zaangażują się w akcję serdecznie dziękujemy.

  • Życzenia dla wszystkich Pań

    Lilia kwitnie, róża opada, czerwony tulipan swe płatki składa.
    Panowie korzystając z tej sposobności, życzą w Dniu Kobiet,
    dużo szczęścia, zdrowia i radości.
    Niech Wam życie słodko płynie
    - w każdej chwili i godzinie.

  • Święto przyjaźni i braterstwa

    Dzień Myśli Braterskiej jest dniem wyjątkowym dla wszystkich skautów na całym świecie. W tym dniu wspominamy Naczelnego Skauta Świata Roberta Baden Powella. Dzień ten jest świętem przyjaźni i braterstwa. Z tej okazji drużyna harcerska działająca w naszej szkole zaprosiła zaprzyjaźnionych harcerzy z Warlubia i Dragacza do wspólnego świętowania. W sobotę 25.02.2023 zorganizowano grę terenową, podczas której zuchy i harcerze poznali ciekawostki z życia twórców harcerstwa. Wszyscy musieli wykazać się kreatywnością podczas tworzenia leśnych prezentów i „braterskich” kartek. Na zakończenie na wszystkich czekała niespodzianka – tort urodzinowy Olive i Roberta Baden-Powellów.

  • Wszystko o wodzie w przyrodzie

    Klasa V ponownie spotkała się z p. Marleną Wojciechowską z Wdeckiego Parku Krajobrazowego w ramach zajęć rozwijających zainteresowania przyrodnicze. Tym razem tematem spotkania było "Wszystko o wodzie w przyrodzie".​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

    Mówiliśmy o postaciach wody jako ciele stałym, ciekłym i gazowym, o zjawisku parowania, zamarzania, topnienia, skraplania, sublimacji i resublimacji. Poznaliśmy też dokładnie cykl obiegu wody w przyrodzie. Największą ciekawość wywołał w nas pokaz oczyszczania brudnej wody. Pani Marlena zaprezentowała model prostej oczyszczalni wód składający się z kilkuwarstwowych filtrów tj. piaski, żwiru i węgla. Następnie kilkakrotnie filtrowaliśmy zanieczyszczona wodę. Zauważyliśmy, że po wielokrotnym przelaniu wody przez filtry uległa ona zauważalnemu oczyszczeniu. Z niecierpliwością czekamy na na następne spotkanie z p. Marleną, ponieważ będziemy oznaczać zawartość różnych substancji w wodzie, którą sami przyniesiemy na zajęcia, np. z kranu, kałuży, studni, stawu, jeziora i rzeki.

  • Tłusty czwartek

    Wszystkie diety dziś na boku - tłusty czwartek jest raz w roku! 

  • Walentynki

    Dzień Świętego Walentego to dzień dobry dla każdego!

    W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!

    14 lutego wszystko miało kształt serca czerwonego!

  • Walentynki w bibliotece

    14 luty to doskonała okazja od świętowania Walentynek również w bibliotece. W tym roku można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z ukochaną książką w specjalnie przygotowanej fotobudce, która była rozgrzana aż do czerwoności. Taka forma przedstawienia literatury to świetna okazja do wspólnej zabawy oraz promocji czytelnictwa.

  • Ferie w kl.0

    W pierwszym tygodniu ferii dla chętnych dzieci z kl. 0 odbywały się zajęcia. Każdego dnia ich uczestnicy odkrywali nowy kontynent wraz z jego tradycjami i kulturą

  • Koncert Kolęd i Pastorałek

    26 stycznia odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd i Pastorałek śpiewanych w różnych językach. Klasy IV-VI śpiewały w języku angielskim, klasy VII-VIII w języku niemieckim oraz wszystkkie zespoły (kl. 0-VIII) w języku polskim. Prezentacje stały na bardzo wysokim poziomie a ubogacały je piękne stroje i układy choreograficzne. Nie zabrakło wspólnego kolędowania przy akompaniamencie fletu poprzecznego i gitary. "Wśród nocnej ciszy" zaśpiewał zespół nauczycieli. Gratulujemy wszystkim wykonawcom!

  • Jak dokarmiać ptaki?

    Po raz kolejny, pod koniec stycznia, odbyły się zajęcia przyrodnicze z p. Marleną Wojciechowską - pracownikiem Wdeckiego Parku Krajobrazowego nt dokarmiania ptaków zimą. Najpierw poznaliśmy ptaki, które możemy zaobserwować w przydomowych karmnikach. Nauczyliśmy się nazywać i rozpoznawać te ptaki po upierzeniu, wielkości i zachowaniu. Dowiedzieliśmy się także, że ptaki karmimy tylko w określonym czasie tj. od pierwszych  śniegów do wiosny, zawsze o tej samej porze. Jeśli podejmujemy się dokarmiania to trzeba to robić systematycznie, a nie akcyjnie. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej przystąpiliśmy do zrobienia najprostszych karmników z sosnowych szyszek. Trzeba było obtoczyć szyszki w smalcu i obsypać je różnego rodzaju ziarnem i nasionami np. owsa, pszenicy, siemienia lnianego, słonecznika, kukurydzy i płatków owsianych. Po zakończeniu pracy w klasie poszliśmy zawiesić na drzewach nasze karmniki. Obiecaliśmy także p. Marlenie, że jesienią zaczniemy już zbierać szyszki i przystąpimy do cyklicznego dokarmiania ptaków. Bardzo dziękujemy za kreatywne zajęcia.

  • Bal Karnawałowy

    25 stycznia  przedszkolacy i uczniowie klas 0-IV spotkali się na Balu Karnawałowym. Na parkiecie tańczyły postacie z bajek i filmów, policjanci, duchy, koty, żołnierze i tygrysy. W takt muzyki witaliśmy się na różne sposoby, podawaliśmy balonik, przechodziliśmy pod liną. Na głodnych i spragnionych czekała kawiarenka z pysznymi babeczkami, galaretkami i napojami. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie i odwiedzanie kawiarenki a  p. Sławomirowi Zawadzkiemu za profesjonalne prowadzenie balu.   

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Gródku
    Gródek, ul. Szkolna 5
    86-140 Drzycim
  • (+52) 33 16 836

Galeria zdjęć