Dnia 7 lutego 2025 r. szkolna biblioteka ogłosiła wyniki konkursu plastycznego „Zimowa zakładka do książki”, który był skierowany do uczniów klasy 0 oraz grup przedszkolnych. Jego celem było zainteresowanie książką, promocja czytelnictwa oraz współpraca rodzinna. Do biblioteki wpłynęły 24 prace, które zostały wyeksponowane na holu szkoły.
Jury w składzie p. Stanisława Glama, p. Weronika Karnowska, p. Jowita Pilarska, p. Angelika Matuszak oraz
p. Angelika Burczyńska przyznało następujące miejsca:
W grupie 4-latków: I miejsce: Tymon Szałański
II miejsce: Kajetan Glaziński
III miejsce: Łucja Klimacka
W grupie 5-latków: I miejsce: Kornelia Musiał
II miejsce: Zuzanna Pałczyńska
III miejsce: Maria Fierek
W klasie 0: I miejsce: Antoni Topoliński
II miejsce: Franciszek Nierzwicki
III miejsce: Nikodem Wróbel
Wyróżnienia: Monika Krupa, Maja Ciechanów, Szymon Stasiewicz, Wiktoria Poćwiardowska, Zofia Konieczka.
Wszystkim serdecznie gratuluję pomysłowości, dziękuję za piękne prace i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę - Angelika Burczyńska
Dnia 5 lutego 2025 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. prof. Alfonsa Hoffmanna w Gródku odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli ślubowanie dowiedzieli się ważnych informacji dotyczących samej biblioteki. Pani bibliotekarka omówiła kilka istotnych punktów w regulaminie wypożyczania książek oraz zasad zachowania się w bibliotece. Ważnym punktem spotkania był występ członków Klubu Aktywnego Czytelnika, którzy przygotowali krótki występ artystyczny. Tematem przewodnim były urodziny Kopciuszka. Młodzi aktorzy podkreślali podczas występu jak ważne jest czytanie baśni i bajek. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając je. W tym celu podpisali się własnym „palcem” pod specjalnie przygotowaną deklaracją. Odgadywali zagadki bajkowe oraz sprawdzili się w znajomości alfabetu. Uczniowie złożyli przysięgę, a Pan Dyrektor Robert Janiak dokonał pasowania każdego ucznia. Ostatnim punktem spotkania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz zakładek . Każdy uczeń otrzymał również pierwszą książkę na własność („Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek) ufundowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek”.
wręczenie stypendiów za wysokie wyniki w nauce i nagród za frekwencję oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o przeciwdziałaniu przemocy
Tradycją naszej szkoły jest Koncert Kolęd śpiewanych w różnych językach. 16 stycznia wszystkie klasy i grupy przedszkolne zaprezentowały kolędy, pastorałki lub piosenki świąteczne w języku polskim, angielskim /przedszkole i klasy 0-VI/ oraz niemieckim/klasy VII- VIII/.
Piękne stroje, elementy tańca oraz popisy solistów dostarczyły widowni niezapomnianych wrażeń.
Na zakończenie nauczyciele zagrali na dzwoneczkach, a potem wspólnie zaśpiewali, kolędę "Gdy się Chrystus rodzi".
Gratulacje dla wszystkich wykonwaców.
W dniach 10-12 stycznia zuchy z naszej szkoły wzięły udział w Zimowym Biwaku 283 Szczepu Leszy w Grudziądzu. Podczas wydarzenia uczestnicy brali udział w emocjonującej grze miejskiej oraz wspięli się na Wieżę Widokową Klimek, a także odwiedzili park trampolin. W trakcie biwaku zuchy zdobywały wiedzę na temat zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania, co zaowocowało stworzeniem własnych książek kucharskich. Samodzielnie przygotowały pyszne sałatki owocowe, a na zakończenie otrzymały sprawność kuchcika. Wszyscy świetnie się bawili, zyskali nowe umiejętności i nawiązali nowe znajomości. Był to czas pełen radości i wartościowych doświadczeń!
Co to jest trop a co to jest ślad? Jak rozpoznać tropy zwierząt?
Odpowiedzi na te pytanie poszukiwali uczniowie z klas 0 - III podczas zajęć z przedstawicielami Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Po obejrzeniu prezentacji dzieci uzupełniały karty pracy, rozwiązywały zagadki oraz odciskały tropy w masie solnej. Przy najbliższej okazji sprawdzimy nasze umiejętności w terenie.
W przedświątecznym okresie uczniowie klas 0-III naszej szkoły mieli okazję zaprezentować jasełka, które na długo pozostaną w pamięci widzów. Przedstawienie pokazano trzykrotnie i miało na celu przybliżenie tradycji bożonarodzeniowych oraz wspólne przeżywanie magii świąt. 19 grudnia odbył się pierwszy występ, który był dedykowany rodzicom uczniów. Dzień później, 20 grudnia, jasełka zaprezentowane zostały dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości,. Ostatnie przedstawienie miało charakter otwarty i przyciągnęło licznych członków społeczności lokalnej. Na scenie wystąpiło 80 artystów; w rolach głównych uczniowie klasy trzeciej, którzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w niezapomniane kreacje aktorskie. Nad całością czuwały p. Anna Kuliczkowska i p. Patrycja Erward. Uczniowie klas 0-II wnieśli do spektaklu wyjątkową atmosferę, prezentując piękne tańce i wzbogacając całość swoimi śpiewami.
20 grudnia wszystkie klasy naszej szkoły spotkały się przy wigilijnych stołach. Były serdeczne życzenia przy łamaniu się opłatkiem, śpiewanie kolęd i pałaszowanie smakołyków przygotowanych przez rodziców. Na wszystkich czekały prezenty; klasy IV-VIII znalazły je pod choinką a klasy młodsze Gwiazdor odwiedził osobiście.
Uczniowie uczęszczający na kółko plastyczne, działające w naszej szkole w ramach działań profilaktycznych finansowanych przez Urząd Gminy w Drzycimiu, spotkali się przy wigilijnym stole. Były serdeczne życzenia, pięknie śpiewane kolędy i świąteczne zabawy. Nie zabrakło też prezentów od Gwiazdora. Dziękujemy za ufundowanie biesiady i miłych niespodzianek.
Wprowadzeniem do Świąt Bożego Narodzenia było zaproszenie uczniów do podjęcia zadania techniczno-plastycznego polegającego na wykonaniu ozdoby z recyklingu. Na konkurs wpłynęło 21 ciekawych prac.
Małym upominkiem doceniono wszystkich artystów a nagrody i dyplom otrzymali:
Nina Martko- kl. II
Szymon Lamparski kl. I
Maja Ciechanów kl. 0
oraz
Nina Sadowska kl. VII
Katarzyna Kuliczkowska kl. VI
Wiktoria Kufel kl. VI.
Wyróżnienia:
Nicolę Miler kl. V
Tymoteusz Kiec kl. VII
Gratulujemy!
Podsumowaniem działań podjętych w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego.
Nagrodzeni zostali:
Kategoria kl. I- III
Anastasiia Slavynska- kl.I
Tola Helt, Aneta Czerwińska- kl. II
Nadia Glazińska, Maurycy Emmert- kl. III
Kategoria kl. IV- VIII
Katarzyna Kuliczkowska- kl.VI
Dominika Czerwińska- kl. VIII
Wiktoria Kufel- kl. VI
Gratulujemy!
12 grudnia zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym STRAŻACKI TRUD.
W etapie gminnym nagrodzeni i wyróżnieni zostali:
*Zuzanna Pałczyńska (5- latki),
*Martyna Zajączkowska, Mariam Golovina, Nikodem Wróbel, Mikołaj Suchomski( kl.0)
*Julia Szałańska( kl. I)
*Nina Sadowska, Julia Pęczkowska (kl. VII)
Wyróżnienie w etapie powiatowym otrzymała Nina Sadowska.
Gratulujemy!
Mikołajkowe spotkanie pełne radości i świątecznej magii
7 grudnia zuchy z naszej szkoły oraz zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych drużyn harcerskich z Warlubia i Dragacza uczestniczyli w spotkaniu mikołajkowym. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników, którzy spędzili ten dzień w radosnej atmosferze. Były zawody sportowe na wesoło, pląsy i tworzenie kartek świątecznych, wspólne śpiewanie oraz oczywiście pieczenie i dekorowanie pierniczków.
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym im. prof. Alfonsa Hoffmanna w Gródku
uzyskała dofinansowanie w wysokości 4000,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025 na realizację zadania:
„Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych
- Priorytet 3, Kierunek inwestycji 3.2. – w ramach NPRCZ 2.0.”
"6 grudnia jak wszyscy wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie".
Uczniowie naszej szkoły, jak wiadomo bardzo grzeczni, mogli liczyć na miłe niespodzianki. Dzieci z klas 0-III brały udział w warsztatach sfinansowanych przez Urząd Gminy w Drzycimiu, na których własnoręcznie wykonały świąteczną bombkę-bałwanka.