Standardy Ochrony Małoletnich

  • Drużyna na medal

    5 czerwca 2025 w Światowym Dniu Ochrony Środowiska, po raz 25 odbył się konkurs ekologiczny "Szanuj swoje środowisko "w Lnianie.

    Drużyna z naszej szkoły w składzie: Hubert Babczyszyn, Karol Kruger, Rozalia Kruger pod opieką Pani J. Moczyńskiej zdobyła I miejsce.

    Gratulujemy!

  • W Nadleśnictwie Dąbrowa

    4 czerwca klasy 0 i I pojechały na przyrodnicze zajęcia do Nadleśnictwa Dąbrowa. Wędrując ścieżką edukacyjną dzieci sprawdzały swoją wiedzę na temat drzew i mieszkańców lasu. Potem na drewnianych krążkach namalowały ptaki i krajobrazy. Następnie, żeby uzupełnić energię, zjadły pyszne kiełbaski, które samodzielnie upiekły w ognisku. Podsumowaniem spotkania były harce na placu zabaw.

  • Świętowanie Dnia Dziecka czas zacząć!

    Na przedszkolaków i uczniów czekało wiele miłych niespodzianek

  • Święta Majowe

    Klasa 4 postanowiła przypomnieć uczniom naszej szkoły dlaczego maj jest miesiącem ważnym dla wszystkich Polaków. Po przepięknym wykonaniu piosenki ,,Ten chleb jest Twój i mój " nadeszła pora na pokazanie ile jest innych ważnych dni w maju, oprócz pierwszych trzech. Uczniowie mówili m.in. o papieżu Leonie XIV, Janie Pawle II, wyborach, Unii Europejskiej i Dniu Matki.

  • Mały Miś w świecie wielkiej literatury

    Dzisiaj zerówka ukończyła projekt czytelniczy „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, który trwał od początku września i prowadzony był przez naszą panią bibliotekarkę. Podczas niego dzieci miały okazję trenować uważność oraz poznały fundamenty literatury dzieciecej. Dziękujemy Pani Angelice za dzielenie się miłością do książek.

  • Zawody lekkoatletyczne

    W dniu 26 maja uczniowie klas trzecich i czwartych wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych w trójboju. Pomimo dużych chęci i zaangażowania nie udało im się przejść do następnego etapu

  • Serce dla Mamy

  • Klasa VIII zwiedza Bydgoszcz

    24 kwietnia 2025r. uczniowie klasy 8 pod opieką p. N. Siudy i J. Grzelli- Fierek odwiedzili Exploseum - Centrum Techniki Wojennej DAG , czyli tajną poniemiecką fabrykę amunicji w Bydgoszczy, obejrzeli wystawę w Młynach Rothera na Wyspie Młyńskiej oraz wzięli udział w warsztatach w Muzeum Brudu i Mydła.

    Fabryka DAG to druga pod względem wielkości tego typu fabryka amunicji w Europie, która powstała podczas II wojny światowej na potrzeby zbrojeniowe nazistów. Zajmowała 24 ha kwadratowe i zatrudniała tysiące przymusowych robotników. Była pilnie strzeżoną tajemnicą III Rzeszy i do dziś imponuje wielkością, a także nowoczesną myślą inżynieryjną i samowystarczalnością. Na jej ogromnym terenie zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem udostępnione publiczności podziemne trasy, budynki i wystawy oraz poznaliśmy historię A. Nobla.

    Następnie w Myłnach Rottera obejrzeliśmy 2 bardzo ciekawe i nowoczesne wystawy: poświęconą historii Bydgoszczy oraz dotyczącą wody i gospodarki wodnej naszego regionu.

    Sam młyn również okazał się również godnym zwiedzenia punktem na mapie miasta.

    Na koniec w Muzeum Brudu i Mydła poznaliśmy historię nawyków higienicznych naszych przodków i podczas warsztatów wykonaliśmy pachnące i kolorowe mydełka. Poznaliśmy też dzieje przemysłu produkującego środki czystości w Bydgoszczy.

    Okazało się, że nawet tak blisko domu znajduje się wiele ciekawych i niezwykłych miejsc, o których dotąd niewiele wiedzieliśmy. Bydgoszcz pokazała swoje nieznane oblicze - oczywiście to pozytywne.

  • Recytujemy po kociewsku

    21.05.25 odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim. Powiat świecki reprezentowały nasze uczennice, które i w tym roku zostały laureatkami. W konkursie wzięło udział 39 osób, najlepsi z najlepszych, z poszczególnych powiatów naszego województwa kociewskiego. Konkurencja była duża a poziom wyrównany. Nina Sadowska, uczennica klasy VII, zajęła II miejsce, a Wiktoria Kufel, uczennica klasy VI, zdobyła wyróżnienie. Gratulacje dla uczestników konkursu, którzy podtrzymują tradycję i co roku od wielu lat stają na podium. Do konkursu przygotowuje uczniów polonistka , Pani Mirosława Chyłła

  • Warsztaty przyrodnicze w Tleniu

    Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą P. M.Chylla i opiekunem P. A. Burczynską 12-13 maja byli na dwudniowej wycieczce klasowej połączonej z warsztatami przyrodniczymi w Tleniu zorganizowanymi profesjonalnie przez Wdecki Park Krajobrazowy. Pobyt uważamy za bardzo udany, bo oprócz edukacji był też czas na rekreację i integrację.

  • W Ciafrotowie

    Ciafrotać, czyli po kociewsku dużo gadać, mogły dziś dzieci z klas 0 i I podczas fantastycznej wycieczki do CIAFROTOWA w Średniej Hucie. Czekało ich wiele zadań: gra terenowa z BANDĄ KOTA CIAFROTA, lepienie z masy solnej i malowanie aniołków oraz zjedzenia pysznego obiadu.
    Dziękujemy za miłe i serdeczne spotkanie!

  • Dziękujemy za uśmiech i serce!

    12 maja obchodzony jest Dzień Pielęgniarek oraz Położnych z tej okazji życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha oraz sukcesów w pracy zawodowej oraz życiu osobistym. Pani Michalinie bardzo dziękujemy za uśmiech, wsparcie i życzliwą pomoc

  • Mitologiczna przygoda zuchów i harcerzy w Owidzu

    W sobotę, 17 maja, zuchy i harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w niezwykle inspirującej wycieczce do Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu. Wyjazd zrealizowano w ramach projektu „Hufiec ZHP Świecie-Powiat w mitologicznej wędrówce”, współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pierwszym punktem programu były zajęcia edukacyjne poświęcone słowiańskim demonom. W przystępny i angażujący sposób uczestnicy poznali bogactwo dawnych wierzeń, które przez wieki kształtowały kulturę naszych przodków. Następnie zwiedziliśmy samo muzeum, gdzie młodzi harcerze mieli okazję zapoznać się z mitologicznymi postaciami, legendami oraz tradycjami słowiańskimi. Jednym z najbardziej ekscytujących momentów wyjazdu była wizyta w zrekonstruowanym grodzisku, które przeniosło nas w czasy życia dawnych Słowian. Uczestnicy mogli poczuć atmosferę słowiańskiej osady, zobaczyć codzienne życie jej mieszkańców i poznać ich zwyczaje. To wyjątkowe spotkanie z historią i kulturą naszych przodków było nie tylko źródłem wiedzy, ale także doskonałą okazją do integracji oraz wspólnego przeżywania harcerskiej przygody.

  • Konkurs fotograficzny

  • W bibliotece w Drzycimiu

    Dnia 12 maja 2025 roku uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Drzycimiu. Głównym celem wycieczki było poznanie nowo wybudowanego obiektu. Uczniowie zapoznani zostali z budową książki. Dowiedzieli się jakie są zasoby biblioteki. O wszystkim opowiadała nam dyrektor biblioteki Pani Izabela Grzegorz oraz młodszy bibliotekarz Emilia Krywald. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

  • W bibliotece w Świeciu

    Dnia 9 maja 2025 roku uczniowie klasy VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu. Celem wycieczki było poznanie pracy bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i kształcenie poczucia szacunku do książki. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest historia biblioteki. Zapoznani zostali z wszystkimi działami, zasobami oraz ofertą. O wszystkim pięknie opowiadał bibliotekarz Pan Marcin Warmke- za co bardzo dziękujemy.

  • Poznajemy Toruń

    Uczniowie klasy II i III mieli okazję zwiedzić przepiękny Toruń. Na początku zapoznali się z toruńskimi legendami, w których aktywnie uczestniczyli. Następnie przewodnik zabrał ich na spacer pięknymi uliczkami Starego Miasta, a stamtąd udali się na pokaz kolorowego kosmosu w Planetarium. Nie zabrakło czasu na przepyszne lody i zakup pamiątek. Niezapomnianych wrażeń dostarczył im rejs statkiem po Wiśle.

  • Trzecioklasiści we Wdeckim Parku Krajobrazowym

    Uczniowie klasy III wraz z wychowawczyniami udali się na niesamowitą, dwudniową wycieczkę do Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu. Podczas prelekcji i wycieczek terenowych poznawali faunę i florę lasu. Dużo emocji wzbudziła rejs tramwajem wodnym po Zalewie Żurskim. Nie zabrakło zajęć plastycznych, na których dzieci własnoręcznie ozdobiły torby. Oczywiście był też czas na posiłki, lody, zakup pamiątek i wspólne zabawy z rówieśnikami. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy.

  • Konkurs językowy

    10 kwietnia 2025 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Celem było zmotywowanie i zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. W konkursie wzięło udział 12 uczniów (7 z klasy siódmej i 5 z klasy ósmej). Najlepsi okazali się:

    I miejsce - Paweł Górka
    II miejsce - Hubert Babczyszyn i Piotr Leszczyński
    III miejsce - Piotr Parkitny

    Na zwycięzców czekały nagrody i pamiątkowe dyplomy.
    Partnerem konkursu było wydawnictwo Klett.
    Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach- nauczycielka języka niemieckiego - Aleksandra Mindikowska

  • Dzień Biblotekarza

    Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek składamy serdeczne życzenia wszystkim pracownikom bibliotek.
    Życzymy zadowolenia z pracy, satysfakcji z propagowania czytelnictwa i kreatywnych pomysłów na rozwój bibliotek. Niech Wasza praca będzie źródłem radości i inspiracji

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Gródku
    Gródek, ul. Szkolna 5
    86-140 Drzycim
  • (+52) 33 16 836

Galeria zdjęć