Nasza szkoła, kolejny raz, wzięła udział w akcji "Szlachetna Paczka".Tym razem pomogliśmy samotnemu Tacie z dwójką synów. Ich główne potrzeby to: toster, żywność, odzież i obuwie dla chłopców. Dzięki zaangażowaniu całej szkolnej społeczności udało się spełnić wszystkie prośby. Artykuły, które zebraliśmy zapakowane zostały w 18 kartonów. Dzięki ofiarności Rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi zebraliśmy 1174zł, za które zostały zakupione buty (zimowe, sportowe i obuwie na w-f) i worki na w-f. Specjalnym marzeniem chłopców były rowery, które również otrzymali. Gdy zostali zapytani z czego najbardziej się cieszą odpowiedzieli zgodnie, że z rowerów i butów. Wręczenie paczek z udziałem Samorządu Uczniowskiego i opiekuna samorządu odbyło się 7.12.2019r. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji dziękujemy. Piękne podziękowania otrzymane od obdarowanych wzruszyły do łez Samorząd Uczniowski i ich opiekuna a nawet wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Mogą Państwo je również przeczytać. Pamiętajmy, że dobro które dajemy wraca do nas podwójnie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki.
26 listopada podsumowano ekologiczny konkurs plastyczny organizowany przez Urząd Gminy w Drzycimu. Wzięło w nim udział 35 osób z klas 0-VI. Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach zostali: Julia Pęczkowska i Radosław Leszczyński. Wyróżniono: w grupie młodszej Pawła Górkę, Julię Piotrowską i Szymona Czerwińskiego, w grupie starszej Martę Szczęsną, Maję Pęczkowską i Antoniego Kuliczkowsiego. Gratulujemy!
23 listopada Matylda Renkiewicz z klasy III uczestniczyła w Regionalnym Festiwalu Piosenki w Osiu. Za piękne wykonanie piosenki "Był raz pewien pan" otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
Z okazji Święta Niepodległości klasa III przygotowała inscenizację o najważniejszych władcach Polski. 14 listopada uczniowie zaprezentowali się trzykrotnie: klasie 0, I i II. Kto został SUPERWŁADCĄ? Trudny wybór! Musimy jeszcze lepiej poznać historię naszej ojczyzny.
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły, na mogile pomordowanych przy trasie Krąplewice - Gródek, złożyli kwiaty i zapalili wcześniej zebrane znicze. W tym roku było ich 80. Dziękujemy Rodzicom za ofiarność.
"Dzisiaj wielka jest rocznica –jedenasty listopada!…Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa." /L. Wiszniewski/
8 listopada, uroczystą akademią, rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego 7 listopada uczniowie klas 0-III wspólnie przygotowywali zdrowe II śniadanie. Powstały prawdziwe dzieła sztuki. Kanapkami podzieliliśmy się ze starszymi uczniami i pracownikami szkoły. To była pyszna lekcja!
6 listopada odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VIII, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Największą liczbę głosów zdobył Szymon Rutkowski z kl. VIII, który został przewodniczącym SU, jego zastępcą Jakub Kamiński, a sekretarzem Urszula Grugiel. Samorządowi życzymy sukcesów!
Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat
Płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
I niebo jesienne
U góry. (Danuta Gellnerowa)
Z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych nasi uczniowie udali się na mogiłę pomordowanych w celu posprzątania i zapalenia zniczy.
30 października klasy 0-IV obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. Trzy świnki. Dzieci przekonały się, że warto być przezornym i zapobiegliwym.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się szkolny konkurs plastyczny DARY JESIENI organizowany we współpracy z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym. Uczniowie przygotowali aż 38 bardzo pomysłowych i oryginalnych prac, tak więc jury miało trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie w kategorii kl. 0-II nagrodzono: Im- Filip Miloch i Katarzyna Kuliczkowska, IIm - Julia Pęczkowska i Nicole Miler, IIIm -Filip Helwig i Marta Błażejewska. W kategorii kl. III-V: Im- Rozalia Kruger, IIm Paweł Górka i Zofia Zajączkowska, IIIm - Marta Szczęsna. Wręczno również 9 wyróżnień i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy!
25 października, pod czujnym okiem strażaków z OSP Gródek, przeprowadzona została próbna ewakuacja.
24 października odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klasy 0 i I. Rozpoczęła się występem dzieci z klasy 0. Następnie uczniowie z klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a potem wypili przygotowany napój mądrości i odwagi. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał pan dyrektor Robert Janiak. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. prof. Alfonsa Hoffmanna w Gródku. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Uroczyste ślubowanie złożyli również uczniowie klasy IV i VII.
Poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego,organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Świeciu,na zakładkę do książki. 30 uczniów naszej szkoły przygotowało przepiękne prace. Na uroczystą galę wręczenia nagród zaproszono Julię Pęczkowską z kl. II, która zajęła II miejsce oraz Piotra Parkitnego i Maję Pęczkowską, którzy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!
23 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach piłki nożnej o puchar Tymbarku
21 października w naszej szkole zabrzmiały afrykańskie rytmy. Stało się to za sprawą duetu z Konga, który zaprezentował nam afrykańskie instrumenty perkusyjne /dum-dum, djembe i balafon/ oraz zaprosił do wspólnego grania. Ale była zabawa!
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy II i III przygotowali GALĘ OSKAROWO-JABŁKOWĄ. Dziękując za uśmiech, za cierpliwość i wyrozumiałość, wręczali nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, a także emerytom zasłużone nagrody. Ubogaceniem gali były scenki z życia ucznia, recytacje i piosenki.