Papież Franciszek ogłosił miesiąc październik 2019r. Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Jego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Poprzez modlitwę i ofiarę mamy jako ochrzczeni pamiętać o wsparciu dla biednych krajów misyjnych. Uczniowie naszej szkoły modlitwą i ofiarą wsparli misje katolickie. Wykonali piękne różańce misyjne zapewniając o modlitwie na różańcu i zawiesili je na drzewko. Włączyli się również w akcję "Złotówka na misje", w której zebraliśmy 135 zł. i wpłaciliśmy na cele misyjne. Za modlitwę, otwarte serca i ofiary składamy serdeczne podziękowania.
Dnia 7 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczestniczyli w nim reprezentanci kl. IV-VIII, a cała szkoła przyglądała się i kibicowała swoim koleżankom i kolegom. Uczniowie śpiewali piosenki po angielsku i niemiecku, lepili z plasteliny znane europejskie budowle i opowiadali o nich, układali puzzle Wielkiej Brytanii i Niemiec i podawali internacjonalizmy w różnych językach. Widzowie też zdobywali punkty dla swojej klasy odpowiadając w języku obcym na pytania zadane przez nauczycielki. I miejsce zajęła kl. VI, II - kl. IV i III kl. V. Gratulujemy i zapraszamy do zabawy z językiem obcym za rok.
4 października poznalismy odpowiedź na pytanie- Kto z nas najszybciej mnoży w zakresie 100?
Chłopcy ze szkoły w Gródku uczestniczyli w gminnych eliminacjach zawodów w piłkę nożną. Drużyna uczniów z rocznika 2007 i młodsi wygrała 3:2 i zakwalifikowała się do turnieju w Osiu. Drużyna uczniów 2006 i starsi odpadła z rozgrywek po porażce 4:1 z drużyną z Drzycimia. W turnieju w Osiu nie dopisało nam szczęście; nie awansowaliśmy do rozgrywek na szczeblu powiatowym.
27 września klasy 0-III obejrzały przedstawienie teatru Krak-Art pt. "Śpiąca królewna"
21 września klasa III spotkała się na zorganizowanym przy udziale rodziców integracyjnym pikniku. Pierwszym punktem programu był marsz na orientację. Żeby trafić na miejsce zbiórki należało odnaleźć określone punkty i wyznaczyć za pomocą kompasu kierunki świata. Następnie uzupełniliśmy energię pieczonymi w ognisku kiełbaskami, bo czekały nas kolejne zadania. Był tor sprawnościowy, łowienie rybek i rejs kajakiem po Zalewie Gródeckim. Na koniec zaśpiewaliśmy ogniskowe przeboje przy akompaniamencie akordeonu.
18 września klasy III-IV pojechały na edukacyjną wycieczkę do Tlenia. Pierwszym punktem programu było obejrzenie prezentacji o Wdeckim Parku Krajobrazowym. Następnie, z pokładu tramwaju wodnego, uczniowie obserwowali ptaki na Zalewie Żurskim. Na zakończenie spotkali się przy grillu w Ogrodzie Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Osie.
Dnia 14.09.2019 odbyły się uroczyste obchody 80-lecia wybuchu II wojny światowej, podczas których zostały odsłonięte dwie tablice pamiątkowe. Uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami złożyli kwiaty na mogile pomordowanych podczas bombardowania 3 września 1939 roku. Następnie odbyła się inscenizacja przypominająca tragiczne zdarzenia z pierwszych dni wojny w tym miejscu.
Uroczysta Msza św. a potem serdeczne powitanie na boisku szkolym rozpoczęły nowy rok szkolny 2019/2020
Nowy rok szkolny rozpoczynamy 2 września. Mszą Św. w kościele w Gródku o godz. 8.00. Następnie w szkole odbędzie się spotkanie ogólne i z wychowawcami klas.
Ostatni dzień roku szkolnego był okazją do podziękowań dla pani Stanisławy Miloch - pani pracującej w szkolnej stołówce, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Były kwiaty i życzenia od pracowników szkoły, laurki od uczniów i transparenty zachecające panią Stasię do zmiany decyzji. Dziękujemy!
17 czerwca na uroczystym apelu podsumowaliśmy osiągnięcia II semestru. Na początek stypendiami naukowymi nagrodzono 22 uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Potem upominki odebrało 15 uczniów z najwyższą frekwencją (4 z nich miało 100% obecności). Następnie wręczono nagrody za konkursy: przyrodnicze, recytatorskie, plastyczne, sportowe oraz za systematyczne oszczędzanie w SKO. Gratulujemy!!!
11 czerwca klasy młodsze wyjechały na wycieczkę do Torunia. Rozpoczęliśmy od warsztatów u Mistrza Bogumiła, na których poznaliśmy tajemną recepturę na pyszne pierniki. Potem na Starym Mieście podziwialiśmy ratusz, pozowaliśmy do zdjęcia z Mikołajem Kopernikiem oraz przywitaliśmy się z osiołkiem i psem Filusiem. Na koniec moc atrakcji czekała na nas w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
10 czerwca uczniowie klas 0-II brali udział w konkursie recytatroskim pn. Lubimy poezję. Każdy mógł zaprezentować dowolny wiersz. Jury oceniało występy w trzech kategoriach. Najpiękniej zaprezentowali się: Alan Wesołowski, Aurelia Kruger kl. 0, Piotr Leszczyński, Julia Pęczkowska i Filip Helwig - kl. I oraz Rozalia Kruger, Karol Kruger i Magdalena Pęczowska -kl. II, Wszyscy uczestnicy otrzymal nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!
Wojtek Pieczka - uczeń kl.V przystąpił do konkursu Edukator Szkoły - II edycja 2019, ponieważ chciał opowiedzieć swoim młodszym kolegom i koleżankom o ptaku, który mieszka nad rzeką Wdą, w okolicy jego domu. Przygotował więc ciekawostki o zimorodku zwyczajnym (bo tak nazywa się ten wyjątkowy ptak) i przeprowadził konkurs plastyczny. Zaprojektował również zakładkę do książki, w której umieścił własnoręcznie wykonany rysunek i podarował wszystkim biorącym udział w zajęciach. W projekcie pomagały mu: p. Marlena Wojciechowska z Wdeckiego Parku Krajobrazowego i p. Beata Szulczyńska - nauczyciel biologii w naszej szkole. Wojtek ma nadzieję, że zainteresował młodszych kolegów i liczy na to, że być może w przyszłym roku to oni przystąpią do III edycji konkursu.
W dniach 28-31 maja 2019r. odbyła się 4-dniowa wycieczka do Krakowa i okolic. Pierwszego dnia przewodnik pokazał gródczanom najważniejsze miejsca w Ojcowie oraz Kopalnię Soli w Wieliczce. Drugi dzień przeznaczony był na Kraków; poznaliśmy najwazniejsze zabytki tego miasta, a wieczorem grupa obejrzała spektakl "Chory z urojenia" w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, w którym, w roli głównej wystąpił Andrzej Grabowski i niesamowicie rozbawił widzów. Po spektaklu wszyscy spędzili czas na Rynku Głównym, by podziwiać miasto nocą. W trzecim dniu uczniowie odwiedzili Łagiewniki, większą część dnia spędzili w Zatorze- w Parku Mitologii, Dinozaurów i Owadów, gdzie mogli również skorzystać z lunaparku, a wieczorem pojechali do Ogrodzieńca, by poczuć się w zamku, jak aktorzy na planie filmu Zemsta. Ostatni dzień był również pełen wrażeń, bo grupa zwiedziła Miasto Aniołów czyli Lanckoronę, oprócz tego Kalwarię Zebrzydowską, a na koniec dom rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Wycieczka wszystkim się bardzo spodobała. Organizatorami wycieczki byli M.i D. Chyłła a współorganizatorami B.Szulczyńska,A. Wójtowicz i M. Kierzkowska