5 czerwca (Światowy Dzień Ochrony Środowiska) drużyna w składzie: Anna Krakowska, Dawid Riesop i Paweł Chmielewski po raz kolejny wzięła udział w Międzygminnym Konkursie Ekologicznym Szanuj Swoje Środowisko w Lnianie. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z gimnazjów: Cekcyn, Bysław, Gródek, Lniano, Korytowo i Warlubie. Pytania konkursowe dotyczyły m. in. recyklingu, szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska. Reprezentanci naszej szkoły bez żadnego problemu potrafili rozpoznać zwierzęta i rośliny chronione na naszym terenie, rozwiązać krzyżówkę i rebusy, a także odgadnąć piktogramy. Aby tradycji stało się zadość drużyna z Gródka zajęła I miejsce i otrzymała piękną statuetkę do swojej kolekcji. Ponadto uczniowie dostali nagrody indywidualne. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejny sukces za rok.
Dzień Dziecka to święto radości i uśmiechu. Dlatego Rada Rodziców zaprosiła uczniów naszej szkoły do leśniczówki Gródek i zapewnila moc atrakcji. Były przejażdżki konne, malowanie twarzy, pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy sportowe. Wszystkim dzieciom życzymy radości w każdej sekundzie, uśmiechu w każdej minucie, pogody w każdej godzinie i szczęścia przez całe życie.
Z okazji Waszego Święta, za wczoraj i za dziś,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem.
Zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie dla nas trudy i starania
składamy Ci dzisiaj podziękowania.
23 maja klasy "0" i I uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Po obejrzeniu prezentacji na temat zachowania się w lesie wyszliśmy na ścieżkę edukacyjną "Zatoki'. Podsumowanie trasy było uzupełnienie karty pracy poprzez narysownie drzewa, jego liści i kory. Na zakończenie uzupełniliśmy energię przy wspólnym grillu.
18.05.2018 członkowie Koła Teatralnego wraz z opiekunem koła Mirosławą Chyłłą zorganizowali wyjazd do Teatru Muzycznego do Gdyni. Obejrzeli premierowy spektakl w związku z obchodami 60-ej rocznicy działalności tzw." Muzycznego"- " Rewia- 60 Urodziny". Przed spektaklem spacerowali Skwerem Kościuszki oraz zwiedzili Muzeum Miasta Gdyni. W związku z Wielką Galą Urodzinową, na którą przybyli goście z Warszawy, min. Jerzy Gruza, prezydent oraz wojewoda i marszałek miasta Gdyni, którzy wręczali ordery, kwiaty i nagrody zasłużonym dla teatru, musical trwał ponad 4 godziny. Nikomu jednak się nie nudziło, gdyż sceny zmieniały się w błyskawicznym tempie, ponieważ, oprócz oficjalnej części jubileuszowej gali, pokazano najciekawsze fragmenty musicali. Kostiumy, śpiew i choreografia taneczna zapierała dech w piersiach. Koło Teatralne planuje kolejny wyjazd w przyszłym roku szkolnym.
18 i 19 maja uczniowie klasy I przeżywali swoją pierwszą noc w szkole. Spotkanie miało na celu poznanie najbliższej okolicy i próbę sprawdzenia odwagi uczniów poprzez nocowania poza domem. Bawiliśmy się w podchody, odwiedziliśmy strażaków, goniliśmy wielkie bańki mydlane oraz posłuchaliśmy akordeonu. Nie zabrakło "nocnego czytania" i seansu filmowego. Moc wrażeń pozwala przypuszczać, że spotkanie powtórzymy za rok.
16.05.2018 troje uczniów wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim. Był to przegląd laureatów eliminacji powiatowych. Trojgu uczniom, reprezentującym powiat świecki, udało się zdobyć laury. Dominik Krystkowiak, uczeń klasy czwartej zdobył I miejsce, Aniela Mindikowska , uczennica gimnazjum- III miejsce, a Paweł Chmielewski otrzymał wyróżnienie.Do konkursu przygotowała uczniów Mirosława Chyłła. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
11 i 12 maja grupa artystyczna spotkała się na ostatnich w tym roku szkolnym warsztatach. Czas mijał na wspólnym śpiewaniu, tworzeniu dekoracji i grillowaniu. W sobotę wyruszyliśmy na wycieczkę do Grudziądza, gdzie po seansie w kinie Helios, odwiedziliśmy Wzgórze Zamkowe oraz siedzącego na ławeczce Mikołaja Kopernika.
Pięknym wprowadzeniem w czekające nas uroczystości majowe była akademia przygotowana przez klasę IIIb, której oprawę muzyczną przygotował chór Diminuendo oraz uczniowie klasy I i IV. Niech przesłaniem dla nas będzie jej fragment:
Naród - to my Polacy żyjący teraz, to nasi przodkowie walczący o wolną Polskę, to twórcy Konstytucji 3 Maja. Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym!
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny związany z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Im zajęła Aleksandra Skibowska /IIIb/, IIm Klaudia Kufflel /IIa/, IIIm Anna Krakowska /IIa/.
27 kwietnia w GOK w Osiu odbyła sie uroczysta gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bory Tucholskie w oczach dziecka". Na scenie wystąpiły Świeckie Gzuby, zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu, udanie prezentujący folklor, tradycyjne tańce oraz gwarę borowiacko-kociewską. Wśród wyróżnionych znalazło się 5 uczniów naszej szkoły. I miejsce w kategorii 13-16 lat, technika- malarstwo zajęła Weronika Czajka kl IIIa. Wróżnienia otrzymali: Piotr Leszczyński kl."0", Paweł Górka kl. I, Maja Piór kl. IIb oraz Zuzanna Heldt kl. IIIb. Gratulujemy!
"Na kociewską nutę" - to hasło tegorocznego XXII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i Plastycznego organizowanego przez SP w Warlubiu. W części plastycznej nagrody otrzymały: Rozalia Krüger kl. I i Anna Krakowska kl. IIa gim. Wyróżniono prace: Karola Krüger kl. I, Klaudii Kuffel kl. IIa gim oraz Weroniki Deręgowskiej kl. IIIb gim. Gratulujemy!
Niezmiennym zainteresowaniem cieszy się corocznie organizowany konkurs MAM TALENT. W tej edycji wystąpiło ponad 30 uczniów. Podziwialiśmy piękny śpiew, recytację, grę na instrumencie, taniec, pokaz sztuk walki i mieczem świetlnym, prace plastyczne rysowane i precyzyjnie ulepione z plasteliny, niekończące się skoki przez skakankę oraz scenkę kabaretową. Jak widać w naszej szkole jest wielu artystów. Jury przyznało I miejsce i puchar MAM TALENT Matyldzie Renkiewicz z kl. I za brawurowe wykonanie piosenki pt. "Był raz pewien pan". II miejsce otrzymała grupa taneczna z kl. IIIb, III miejsce powędrowało do Jana Fierka za pokaz karate. Wyróżniono: Jana Puchowskiego i jego prezentację zachęcającą do czytania książek oraz kl. IIIa za scenkę kabaretową. Gratulujemy!
23 kwietnia ponownie gościliśmy w naszej szkole artystów z Agencji Artystycznej ,,Promocja”. Tym razem mogliśmy podziwiać tańce ze znanych rewii i musicali. Tancerze zaprezentowali między innymi układy do utworów ,,Deszczowa piosenka”, ,,Grease”, ,,Mamma Mia!”, „New York, New York” czy popularnego kankana.
W dniach 18-20 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum sprawdzili swoją wiedzę i umiejetności rozwiązując testy części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej. Wyniki zostana udostępnione 15 czerwca.
13.04.2018 r. ogłoszono wyniki konkursu zorganizowanego z okazji Wielkanocy. Zgodność z tematem, estetyka wykonania, technika oraz wkład własny stanowiły kryterium oceny wykonanych kartek z zapisem w języku angielskim. W konkursie wzięło udział 26 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Najwyższe uznanie jury uzyskały prace: Julii Pęczkowskiej kl."0", Rozalii Krüger kl.I, Filipa Pamulaka kl. IV, Anny Krakowskiej i Natalii Dybowskiej z kl. IIa oraz Kamila Komorowskiego kl. IIIb. Zwycięzcom i wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy, słodkie upominki oraz nagrodzono pozytywnymi ocenami.
9 kwietnia dzieci z klasy 0 wyjechały do przedszkola w Drzycimiu na przedstawienie pt. „Wiosna u Kubusia Puszatka”. Aktorzy zorganizowali wspaniałe przedstawienie i zapewnili dzieciom wesołą zabawę. Teatrzyk był odzwierciedleniem przygód Kubusia Puszatka i jego przyjaciół: Królika, Prosiaczka, Tygryska i Kłapouchego, którzy poszukiwali wiosny. Pomocnikami bohaterów byli odważni przedszkolacy, którzy nie bali się zwierząt zamieszkujących Stumilowy Las. Dzieci wykazały się świetną wiedzą na temat przylatujących ptaków na wiosnę do naszego kraju oraz pomogły Królikowi w wiosennych porządkach w ogródku.
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrustusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...
Uczniowie i Pracownicy
Szkoły Podstawowej w Gródku
Czego symbolem jest cukrowy baranek? Dlaczego malujemy pisanki? Kto to są dyngusiarze? Dzieci z klasy "0" i I zaprezentowały przedstawienie wielkanocne, w którym odpowiedzi szukały kurki, koguty, zając i baranek, a dyngusiarze polewali dziewczyny, żeby miały radosne miny.
W dniach 21-23 marca przeżywaliśmy szkolne rekolekcje. Klasy młodsze przygotowywały palmy oraz rozwiązywały zadania w quizie religijnym. Klasy starsze uczestniczyły w drodze krzyżowej. Podsumowaniem rozważań była wspólna msza św.
Przemarsz z tradycyjnymi Marzannami i głośne wołanie "Precz z zimą" symbolicznie rozpoczęły najpiękniejszą porę roku - wiosnę. Mamy nadzieję, że kukły wyrzucone przez klasy "0" i I do rzeki oraz spalone przez klasy starsze w ognisku są ostatecznym pożegnaniem z zimą.