8 października dzieci z klas 0-II udały się do Tucholi na przedstawienie krakowskiego teatru Kameleon. Miluś i Miłasia to dwójka kolorowych krasnali, która wesoło żyła w swoim lesie, do dnia, w którym przyjeżdża do niego... skrzat. Nikt nic o nim nie wie, oprócz tego że wygląda inaczej. Jak oceniły go dzieci? Jak bohaterowie wybrnęli z tarapatów? Dzięki naszej pomocy wszystko skończyło się szczęśliwie.
Uczniowie z klas IV-V spotkali się z przedstawicielem policji i straży leśnej. Przypomnieli sobie zasady poruszania sie po drogach będąc pieszym lub rowerzystą. Poznali również podstawowe reguły zachowania się w lesie.
22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Świeciu konkursie plastycznym na ilustrację do książki. Są wśród nich kandydaci na ilustratorów. W kategorii klas I-III Paweł Górka z klasy II zajął I miejsce, a Tymoteusz Kiec z klasy I otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!
4 października gościliśmy w naszej szkole aktorów z przedstawieniem pt. "Smocze opowieści". Poznaliśmy sposób Szewczyka Dratewki na smutek królewny. Niektórzy z nas starali się ją rozweselić tańcząc krakowiaka.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Tabliczki Mnożenia.
„Niechaj Wam radośnie płyną szkolne dni.
Niech się Wam spełniają przygodowe sny.
Uczcie się jak mówią w „dechę”,
by z Was każdy miał pociechę!”
Serdeczne życzenia w dniu Waszego święta
składają Dziewczyny
28 września dzieci z klas "0", I i II zebrały się na boisku szkolnym przy ognisku. Bohaterem spotkania był ziemniak. Zanim skosztowaliśmy go w postaci pieczonej rywalizowaliśmy w konkurencjach rzutu ziemniakiem do celu czy przenoszeniu na drewnianej łyżce. Wszyscy spisali się na medal!
24 września wzięliśmy udział w jubileuszowej akcji Sprzątanie Świata pod hasłem "Akcja - Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej".
21 września klasy młodsze spotkały sie z pocjantem z posterunku w Osiu, a jednoczesnie naszym dzielnicowym, asp. szt. Rafałem Jurkiewiczem. Gość rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpiecznej drogi do i ze szkoły, przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz przystankach autobusu szkolnego. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym; ich zadaniem jest stosowanie jej w praktyce
20 września na boisku Zespołu Placówek Oświatowych w Drzycimiu rozegrane zostały mecze piłki nożnej na szczeblu gminnym. W turnieju brały udział drużyny ze szkoły w Sierosławiu, Drzycimiu i Gródku w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum z Gródka zajęły pierwsze miejsce i zakwalifikowały się do podrejonów. Gratulujemy!
„Dzień bez plecaka” był doskonałą okazją, by uczniowie i nauczyciele w przyjaznej atmosferze poznali się bliżej i spędzili ze sobą czas poza szkolną salą. Uczniowie klas „0’ – „V” rywalizowali w pięciu konkurencjach: rzut do celu (piramida z puszek), skakanie w workach, łowienie ryb, rzut frissbe kręgle, natomiast gimnazjaliści oraz uczniowie klas VII i VIII bawili się mapą w czasie rajdu pieszego po Gródku i rozegrali między sobą mecz w piłkę siatkową. Doskonałe humory i słoneczna pogoda sprzyjały rywalizacji i dobrej zabawie.
Jak co roku 3 wrsześnia przedstawiciele naszej szkoły uczcili pamięć ofiar bombardowania z roku 1939 w Gródku. Uczennice z klasy VIII z opiekunką SU p. Natalia Siuda i p. Joanną Grzella- Fierek, która dba o miejsce pochówku, złożyły wiązankę i zapaliły znicze.
Świadectwa rozdane!
Wszystkim uczniom i rodzicom życzymy
wesołych, pogodnych, a przede wszystkim
bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu!
Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Wójt Gminy Drzycim p. Waldemar Moczyński wręczył stypendia naukowe 21 wyróżniającym się uczniom. Gratulacje debrało też 12 uczniów z najwyższą frekwencją (w tym 3 z 100%). Nagrody odebrali uczestnicyy konkursów, oszczędzający w SKO oraz członkowie zespołu teatralnego. Serdecznie gratulujemy!
Dnia 15.06 odbyła się wycieczka VII klasy do Bydgoszczy. Uczennice zwiedziły Exploseum DAG-byłą niemiecką fabrykę broni. Podczas pieszej wędrówki podziemiami mogły zobaczyć jak produkowano broń oraz jak wyglądało życie pracowników owej fabryki. Następnie zwiedziły Muzeum Brudu i Mydła gdzie dziewczęta własnoręcznie wykonały pamiątkowe mydełko i zapoznały się z historią mydła. Ostatnią atrakcją był Park Trampolin Jumping Place, gdzie uczennice mogły się wyskakać.
15 czerwca przeżywalismy niezwykłe emocje i poznawalaiśmy nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Grupa młodsza obejrzała film pt. "Kaluokahina – zaczarowana rafa". Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów. Klasy starsze natomiast przeżyły niezwykłą przygodę z nauką oraz historią, pozwalającą szybować balonem, sterowcem i samolotem w filmie pt. „Na skrzydłach marzeń".
14 czerwca uczniowie koła przyrodniczego uczestniczyli w zajęciach terenowych z rozpoznawania ptaków wodnych. Wraz z panią przewodnik z Wdeckiego Parku Krajobrazowego czujnie wypatrywali przez lornetki osobliwości przyrodnicze. Udało się dostrzec kilka niezwykłych okazów. Były to łabędzie krzykliwe, młode pisklęta traczy nurogęsi, kaczki krzyżowki i perkozy. Po zajeciach mile spędziliśmy czas zajadając pizzę.
13 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się do Family Parku w Bydgoszczy. Czekała na nich moc atrakcji, między innymi: dmuchana zjeżdżalnia, labirynt, armatki, samochodziki i ścianka wspinaczkowa. Uczestniczyliśmy również w spotkaniu z profesorem Ciekawskim.