Standardy Ochrony Małoletnich

  • Czy jest już wiosna?

    19 marca klasa II i III wybrały się do Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu. Wycieczka zaczęła się od prelekcji, gdzie uczniowie uzyskali mnóstwo informacji na temat nadchodzącej wiosny. Następnie część uczniów uczestniczyła w warsztatach, na których przygotowali barwne ptaki. Na koniec odbyła się gra terenowa podczas której dzieci rozwiązywały krzyżówkę.

  • Ruszyło głosowanie

    Ruszyła kolejna edycja programu grantowego MONDI "Wspieramy lokalnie"

    Link do głosowania
    https://www.mondigroup.com/Mondi-Swiecie-Wspieramy-Lokalnie/

    Głosować może każdy kto ukończył 15 lat.
    Liczymy na Państwa wsparcie
    Zapraszamy do głosowania

  • Sukces Niny

    Nina Sadowska finalistką Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Uczennicę przygotowała p. Mirosława Chyłła.

    Aby dojść do wojewódzkiego etapu, należało przejść etap szkolny, z którego ponad 800 uczniów przeszło do etapu rejonowego, a tylko 400 osób dostało się do etapu wojewódzkiego. Należało znać program klasy siódmej i ósmej i wykazać się znajomością lektur, pozycji książkowych ponadprogramowych, wiedzy z gramatyki i ortografii oraz wiedzy o kulturze. Uczniowie, z uwagi na liczebność, podzieleni byli na kilka grup po 100 osób i pisali we Włocławku, Bydgoszczy oraz w Toruniu. Najpierw test z zadaniami otwartymi, a po krótkiej przerwie podchodzili do egzaminu ustnego. To szczególny sukces, ponieważ Nina Sadowska to uczennica siódmej klasy i jest już na podium wśród innych finalistów.
    Gratulujemy Ninie i życzymy kolejnych sukcesów w tym i przyszłym roku szkolnym. Trzymamy kciuki!

  • Rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa

    12 marca do naszej szkoły przybył wielokrotny rekordzista w podbijaniu różnych rodzajów piłek – Janusz Chomontek. Swoją karierę wyczynową rozpoczął w 1989 roku. Od tego czasu wiele razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, gdy pobił rekord 7 000 odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę aż 35 tys. razy. W Księdze rekordów Guinessa można znaleźć 17 rekordów Janusza Chomontka, np. podbijanie piłki nogą na trasie 30 km z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut.

    Mistrz opowiedział nam o sobie a następnie zaprezentował swoje umiejętności - podrzucił piłkę, a potem podbijał ją głową, nogami, barkami i innymi częściami ciała, jednocześnie siadał lub przechodził pod liną. Wybrani chłopcy mogli również spróbować swoich sił a najlepszy z nich otrzymał w nagrodę piłkę. Na koniec każdy mógł poprosić o autograf. Może ktoś z nas będzie ustanawiał rekordy- czas zacząć trening.

  • Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

    11 marca 2025 roku odbył się w Świeciu Powiatowy Konkurs Wiedzy o Języku Polskim organizowany przez II LO. W konkursie brało udział 21 uczniów ze szkół podstawowych klas VII i VIII z powiatu świeckiego. Dwie uczennice z klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Gródku , Nina Sadowska i Aleksandra Ziółkowska, pod opieką Pani Mirosławy Chyłły, zostały laureatkami konkursu, uzyskując II miejsce. Nadmienić należy, że tylko 5 osób stanęło na podium, w tym 2 z ze szkoły z Gródka. Gratulacje dla zwycięzców!

  • Znamy Parki Kajobrazowe

    18 lutego 2025 roku w Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu odbył się etap parkowy Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczestniczyło w nim siedem szkół podstawowych z terenu gmin objętych obszarem Parku, rywalizujących o prawo reprezentowania swojej szkoły i parku na kolejnym, wojewódzkim etapie konkursu. Zwycięzcami, na podstawie uzyskanych wyników w teście wiedzy przyrodniczej, została grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego z Warlubia. Drużyna naszej szkoły w składzie: Rozalia Kruger, Karol Kruger, Hubert Babczyszyn z opiekunem Panią Jadwigą Moczyńską, zajęła II miejsce. Gratulujemy!

  • Dzień Kobiet

    Przedszkolacy i uczniowie klas I-III już w piątek 7 marca rozpoczęli świętowanie Dnia Kobiet⚘️. Były kwiaty, piękne życzenia, słodkie niespodzianki i medale Super Dziewczyny. Dziękujemy naszym Chłopcom- małym gentelmenom - za uczynienie tego dnia wyjątkowym

  • Wyjazd do kina

    4 marca przedszkolacy oraz uczniowie klas I- III udali się do kina Wrzos w Świeciu na film pt. "Bambi. Opowieść leśna". Poznaliśmy małego jelonka, który ze swoimi przyjaciółmi odkrywa tajemnice lasu, przeżywając niesamowite przygody. Była to podróż pełna wzruszeń.
    Bilet do kina był prezentem od Rady Rodziców pod choinkę a dojazd ufundowała Gmina Drzycim. Dziękujemy!!!

  • Tłusty Czwartek

    "Pączek jeden, pączki dwa, niechaj każdy humor ma"
    Jak Tłusty Czwartek to muszą być pączki!

    A w klasie II królowało hasło: „Pyszne owoce zjadamy, bo o zdrowie swoje dbamy”
    Tak trzymać!

  • "Przygody misia Nanuka"-przedstawienie teatralne dla przedszkolaków i klas I-III

    Razem z dzielnym misiem Nanukiem wyruszyliśmy na wyprawę przez śnieżne krainy, poznaliśmy nowych przyjaciół i przekonaliśmy się, że odwaga i przyjaźń pomagają pokonać każdą przeszkodę.

  • W Teatrze Muzycznym w Gdyni

    Od wielu lat corocznie tradycją Koła Teatralnego jest raz w roku wyjechać do Teatru Muzycznego do Gdyni. Łączymy to ze zwiedzaniem zakątków Trójmiasta, w tym roku połączyliśmy ze wstępem do Centrum Nauki Eksperymen. Po spektalu: Something rotten" czyli coś się psuje, świetnej muzycznej komedii, wszyscy skorzystali z możliwości powdychania jodu spacerując po nadmorskiej plaży.

  • TO BYŁ BAL!

    Karnawał to czas radości i zabawy. Wykorzystali to przedszkolacy i klasy I-III i spotkali się na BALU PRZEBIERAŃCÓW. Były piękne stroje, energetyczne tańce i dobra zabawa. Dziękujemy p. Waldemarowi Konieczka za muzyczne poprowadzenie imprezy.

  • Dzień Kota

    17 lutego 2025 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji bibliotecznej "Luty z Cukierkiem- książki z pazurkiem", której patronem jest Wydawnictwo Żwakowskie. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych oraz szerzenie pozytywnych wzorców zachowań wobec świata zwierząt. Uczniowie klas I-III wysłuchali fragmentów różnych części popularnej lektury "Cukierku ty łobuzie". Mieli okazję przypomnieć sobie popularne kocie postacie oraz utrwalić znane powiedzenia i przysłowia związane z kotami. Kocia praca plastyczna zakończyła każde spotkanie.

  • Walentynki

    Moja Walentynko - powiem ci w sekrecie
    Taka jak ja Cię lubię, nie lubi Cię nikt na świecie💕💕💕

    14 lutego to najlepszy moment, żeby komuś okazać swoją sympatię. Były miłe słowa, poczta walentynkowa, baloniki, lizaki i cukierki w kształcie serduszka, fotobudka i wiele innych atrakcji. Niech Walentynki trwają przez cały rok❤️

  • Zimowa zakładka do książki

    Dnia 7 lutego 2025 r. szkolna biblioteka ogłosiła wyniki konkursu plastycznego „Zimowa zakładka do książki”, który był skierowany do uczniów klasy 0 oraz grup przedszkolnych. Jego celem było zainteresowanie książką, promocja czytelnictwa oraz współpraca rodzinna. Do biblioteki wpłynęły 24 prace, które zostały wyeksponowane na holu szkoły.

    Jury w składzie p. Stanisława Glama, p. Weronika Karnowska, p. Jowita Pilarska, p. Angelika Matuszak oraz
    p. Angelika Burczyńska przyznało następujące miejsca:

    W grupie 4-latków: I miejsce: Tymon Szałański
                                   II miejsce: Kajetan Glaziński
                                  III miejsce: Łucja Klimacka
    W grupie 5-latków: I miejsce: Kornelia Musiał
                                  II miejsce: Zuzanna Pałczyńska
                                  III miejsce: Maria Fierek
    W klasie 0: I miejsce: Antoni Topoliński
                      II miejsce: Franciszek Nierzwicki
                      III miejsce: Nikodem Wróbel
    Wyróżnienia: Monika Krupa, Maja Ciechanów, Szymon Stasiewicz, Wiktoria Poćwiardowska, Zofia Konieczka.
    Wszystkim serdecznie gratuluję pomysłowości, dziękuję za piękne prace i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę - Angelika Burczyńska

  • Pasowanie na Czytelnika

    Dnia 5 lutego 2025 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. prof. Alfonsa Hoffmanna w Gródku odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli ślubowanie dowiedzieli się ważnych informacji dotyczących samej biblioteki. Pani bibliotekarka omówiła kilka istotnych punktów w regulaminie wypożyczania książek oraz zasad zachowania się w bibliotece. Ważnym punktem spotkania był występ członków Klubu Aktywnego Czytelnika, którzy przygotowali krótki występ artystyczny. Tematem przewodnim były urodziny Kopciuszka. Młodzi aktorzy podkreślali podczas występu jak ważne jest czytanie baśni i bajek. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając je. W tym celu podpisali się własnym „palcem” pod specjalnie przygotowaną deklaracją. Odgadywali zagadki bajkowe oraz sprawdzili się w znajomości alfabetu. Uczniowie złożyli przysięgę, a Pan Dyrektor Robert Janiak dokonał pasowania każdego ucznia. Ostatnim punktem spotkania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz zakładek . Każdy uczeń otrzymał również pierwszą książkę na własność („Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek) ufundowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek”.

  • Ruszyła rekrutacja

  • Czas zasłużonego odpoczynku

  • Podsumowanie semestru

    wręczenie stypendiów za wysokie wyniki w nauce i nagród za frekwencję oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o przeciwdziałaniu przemocy

  • "Hej kolęda, kolęda..."

    Tradycją naszej szkoły jest Koncert Kolęd śpiewanych w różnych językach. 16 stycznia wszystkie klasy i grupy przedszkolne zaprezentowały kolędy, pastorałki lub piosenki świąteczne w języku polskim, angielskim /przedszkole i klasy 0-VI/ oraz niemieckim/klasy VII- VIII/.

    Piękne stroje, elementy tańca oraz popisy solistów dostarczyły widowni niezapomnianych wrażeń.

    Na zakończenie nauczyciele zagrali na dzwoneczkach, a potem wspólnie zaśpiewali, kolędę "Gdy się Chrystus rodzi".

    Gratulacje dla wszystkich wykonwaców.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Gródku
    Gródek, ul. Szkolna 5
    86-140 Drzycim
  • (+52) 33 16 836

Galeria zdjęć