Menu

Nawigacja

  • Wspieramy lokalnie 2026

    Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nasz projekt w 7 edycji programu grantowego Mondi Świecie Sp. z o.o. „Wspieramy lokalnie” 2026.Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się pozyskać grant w wysokości 10000zł na utworzenie ogólnodostępnego placu zabaw dla uczniów i dzieci przedszkolnych🥳Po raz kolejny udowodniliśmy, że RAZEM możemy więcej ☺️

  • Dzień Zdrowia na lekcji w-f'u

    W dniu dzisiejszym, z okazji obchodzonego w kwietniu Dnia Zdrowia, uczniowie klas 2 i 3 uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego o tematyce prozdrowotnej. Lekcja została przeprowadzona w formie gier i zabaw ruchowych. Jedną z aktywności była zabawa polegająca na poszukiwaniu kart przedstawiających zdrową i niezdrową żywność, co połączono z elementami ruchu.Cel zajęć było kształtowanie nawyków dbania o zdrowie poprzez aktywność fizyczną, rozwijanie sprawności ruchowej oraz poszerzanie wiedzy na temat zdrowego i niezdrowego odżywiania.

  • Wycieczka do Parku Trampolin w Bydgoszczy

    W dniu 08.04.26r. odbyła się wycieczka szkolna do Parku Trampolin w Bydgoszczy. Uczniowie aktywnie spędzali czas a przy tym świetnie się bawili.

  • Życzenia Wielkanocne

  • Poszukiwania upominków od wielkanocnego zajączka 🐰

  • Zbiórka słodkości

    Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę słodkości zorganizowaną w naszej szkole dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 "Dom Dziecka" w Bąkowie.
    Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym wszystkie dary zostały dostarczone do placówki , sprawiając dzieciom wiele uśmiechu i radości.
    Każdy etap tej inicjatywy – od zbiórki po staranne przygotowanie paczek – był pełen zaangażowania, współpracy i dobrej energii.
    Jak zawsze można było liczyć na Państwa hojność i otwarte serca, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. 
    Dzięki takim inicjatywom wspólnie tworzymy coś naprawdę wyjątkowego.
    Dziękujemy za okazane wsparcie!❤️

  • Życzenia wielkanocne

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2026

    Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 💙To wyjątkowa okazja, aby zwiększyć naszą wiedzę oraz okazać solidarność i wsparcie osobom w spektrum autyzmu. Z tej okazji odwiedziły nas Panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, które przybliżyły nam tematykę autyzmu oraz podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadzając zajęcia w klasach 1-8.Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i włączenie się w obchody poprzez niebieskie stroje – symbol zrozumienia, akceptacji i wsparcia.Razem pokazujemy, że jesteśmy otwarci, empatyczni i gotowi budować świat pełen życzliwości 💙

  • Wielkanoc w grupie 4 i 5-latków

    W grupie 4 i 5-latków przygotowania do Świąt Wielkanocnych ruszyły pełną parą. Dzieci samodzielnie przygotowały przepyszne babeczki oraz posiały owies.

  • Wielkanoc w Zerówce🐰🌷

    Wielkanoc w Zerówce 🐰🌷Dzieci z entuzjazmem szukały ukrytych upominków, a wiosenna atmosfera udzieliła się wszystkim. 

  • Dzisiaj zajączek wielkanocny odwiedził klasy 1–3 ☺️🐰🌷

    Dzisiaj zajączek wielkanocny odwiedził klasy 1–3 ☺️🐰🌷Było mnóstwo radości, uśmiechów i słodkich niespodzianek! 

  • Pomnik "Nieznanego Ucznia Bez Pracy Domowej"

    🟡 Samorząd Uczniowski pragnie poinformować o nowej inwestycji przy szkole🟡
    Z ogromną dumą informujemy, że przed naszą szkołą już wkrótce rozpocznie się budowa wyjątkowego pomnika 🎉
    Będzie to pomnik „Nieznanego Ucznia Bez Pracy Domowej” 📚😄
    Pomnik ma przedstawiać ucznia siedzącego wygodnie na ławce, bez plecaka, z uśmiechem na twarzy i podpisem:
    „Tu spoczywa ostatnia praca domowa”
    Uroczyste odsłonięcie planowane jest na przyszły tydzień, a każdy uczeń będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie 📸

  • Konkurs Pięknego Czytania

    31 marca 2026 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania, wzięło w nim udział 11 uczniów z klas I-IV. Głównym celem konkursu była promocja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania literaturą oraz tworzenie możliwości prezentowania własnych umiejętności. Uczniowie zmagali się z wcześniej przygotowanym tekstem. Podczas prezentacji, ocenie podlegały: płynność, wyrazistość czytania oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja konkursowa miała „twardy orzech do zgryzienia”, gdyż poziom był bardzo wysoki. Po długich naradach, zostały przyznane dyplomy Mistrza Pięknego Czytania. 

    Mistrz Pięknego Czytania: 

    Patryk Andrearczyk kl. I 

    Tola Helt kl. III 

    Olivia Cadler kl. IV 

    Patryk Andrearczyk otrzymał nagrodę specjalną Kupon na ocenę celującą.

  • Konkurs z Języka Polskiego

    14 marca 2026 roku odbył się   III  etap - wojewódzki - Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego w Bydgoszczy organizowany przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Z ponad 400 osób biorących udział w eliminacjach rejonowych konkursu, do finałowego etapu - wojewódzkiego, przeszło  136 osób. W III etapie uczniowie musieli przejść przez 2 etapy- pisemny i ustny. Z powiatu świeckiego przeszły 3 osoby do tego etapu, w tym 2 uczennice ze Szkoły Podstawowej w Gródku, które zostały finalistkami  tego konkursu. Są nimi uczennice klasy ósmej: Julia Piotrowska i Nina Sadowska. Do konkursu przygotowywała je    polonistka i jednocześnie ich wychowawczyni, Pani Mirosława Chyłła. Życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.

  • Zajączek wielkanocny w klasie 4🐇

  • 🎨 Znane dzieła renesansu w nowej odsłonie 😄

    Uczniowie klasy V zmierzyli się z prawdziwą klasyką… ale po swojemu! Na warsztat wzięli słynne obrazy, takie jak „Mona Lisa” oraz „Dziewczyna z perłą”, nadając im zupełnie nowy, nowoczesny charakter.

    Efekty? Kreatywność na najwyższym poziomie i mnóstwo uśmiechu! Powstały zabawne, oryginalne portrety, które pokazują, że sztuka nie musi być tylko poważna – może też bawić i zaskakiwać.

    Brawo dla klasy V za odwagę, pomysłowość i świeże spojrzenie na wielkie dzieła! 👏

  • "Karolcia"

    W klasie 2 zakończyliśmy pracę z lekturą „Karolcia”. 📖
    Najpierw dzieci czytały książkę, następnie miały okazję obejrzeć spektakl teatralny inspirowany jej treścią. To doświadczenie pozwoliło im jeszcze lepiej zrozumieć przygody bohaterki i spojrzeć na nie z innej perspektywy.
    Podsumowaniem naszych działań była praca w grupach – uczniowie przygotowali plakaty pełne pomysłów, kolorów i dziecięcej wyobraźni. 🎨✨

  • Palmy Wielkanocne w klasie 3

    Dzisiaj uczniowie klasy 3 z zaangażowaniem przygotowywali palmy wielkanocne 🌿🌸 Zbliża się Niedziela Palmowa, dlatego każdy stworzył swoją wyjątkową palmę, aby zabrać ją do poświęcenia w najbliższą niedzielę.Palmy powstały z kolorowej krepy oraz roślin. Nie zabrakło również pięknych, ręcznie robionych kwiatów, które nadały im wyjątkowego charakteru. Każda praca była niepowtarzalna i pełna wiosennej radości 💛

  • O zwyczajnych rzeczach w niezwykły sposób, czyli jaki związek z poezją ma czajnik

    O zwyczajnych rzeczach w niezwykły sposób, czyli jaki związek z poezją ma czajnik.
    Na jednej z lekcji polskiego  uczyliśmy się.... parzyć herbatę😀
    Ale nie tylko. Pisaliśmy instrukcję i czytaliśmy poezję, tym razem o czajniku. Było poetycko, smacznie i ciekawie. Podobno będziemy jeszcze tworzyć jajecznicę. I jak tu nie lubić szkoły?

  • Życzenia wielkanocne od klasy 5

    🌷🐣 Życzenia Wielkanocne od klasy 5 🐣🌷
    Z okazji Świąt Wielkanocnych
    uczniowie klasy 5 składają wszystkim
    najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i radości.
    Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen nadziei,
    wiosennego optymizmu oraz życzliwości,
    a chwile spędzone w gronie najbliższych
    przyniosą wiele uśmiechu i ciepła.
    🐥🌼 Wesołego Alleluja! 🌼🐥

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Gródku
    Gródek, ul. Szkolna 5
    86-140 Drzycim
  • (+52) 33 16 836

    501 490 500

Galeria zdjęć