Dziś świętuje chłopak każdy, mały, duży – dla nas ważny.
Z tej okazji ślemy życzenia: radości i marzeń spełnienia,
zdrowia i uśmiechu, a po szkole – trochę oddechu.
W tym roku Dzień Języków Obcych obchodziliśmy tańcząc w rytm muzyki z różnych krajów. Taniec połączyliśmy ze słuchaniem obcojęzycznych piosenek. Było wesoło, miło i na sportowo. Język obcy wyzwolił w nas dobrą energię. Nad całością czuwała i tańców nas uczyła instruktorka tańca pani Ada Krzemińska.
W dniach 22-24.09.2023r. zuchy z 13 Grunwaldzkiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Czarne Jagódki” wzięły udział w biwaku szczepu w Warlubiu. Rozpoczął on nowy rok harcerski, którego tematyką będzie „Magia gwiazd”. Podczas biwaku zuchy wraz z swoimi starszymi kolegami budowali pojazdy kosmiczne, konstruowali Układ Słoneczny, podróżowali po planetach emocji, a także przygotowywali zdrowe przekąski dla podróżnych. Nie zabrakło także wspólnych piosenek i pląsów.
20 września przedszkolacy z klasy 0 spędzili na wspólnych zabawach i radosnych tańcach - to był ich dzień
15 września obchodzimy Dzien Kropki, czyli dzień kreatywności odkrywania talentów
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym
im. prof. Alfonsa Hoffmanna w Gródku
uzyskała dofinansowanie w wysokości 4000,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 na realizację zadania:
„Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych- Priorytet 3, Kierunek inwestycji 3.2. – w ramach NPRCZ 2.0.”
*********************************************************************************************
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym
im. prof. Alfonsa Hoffmanna w Gródku
uzyskała dofinansowanie w wysokości 2500,00 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 na realizację zadania:
„Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego- Priorytet 3, Kierunek inwestycji 3.1. –
w ramach NPRCZ 2.0.”
Tradycyjnie już uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Następnie p. dyrektor Robert Janiak, na dziedzińcu szkoły, w obecności gości p. Radosława Kempinskiego - wicewojewody kujawsko-pomorskiego i p. Grzegorza Gorala - radnego powiatu świeckiego, powitał nauczycieli i uczniów i życzył im wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów. Po spotkaniu uczniów z wychowawcami dokonano otwarcia nowego obiektu sportowego przy naszej szkole. Obecni byli również: Minister - członek Rady Ministrów, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, sekretarz Rady Ministrów, przewodniczący Zespołu do spraw Programowania Prac Rządu Łukasz Schreiber, Wójt Gminy Lniano Zofia Topolińska, Wójt Gminy Drzycim Marian Krywald, Radny Powiatu Świeckiego Tadeusz Fiedurek, Przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Babińska, radni i pracownicy Urzędu Gminy w Drzycimiu oraz proboszczowie z Gródka i Drzycimia. Część artystyczną dla zaproszonych gości, przygotowali uczniowie naszej szkoły, których przygotowała pani Mirosława Chyłła.
Harmonogram rozpoczęcia roku:
W dzień zakończenia roku szkolnego, z niemałym wzruszeniem, żegnaliśmy odchodzącą na emeryturę naszą woźną p. Iwonę Żelazną. Były piękne życzenia i podziękowania od współpracowników i uczniów. Klasa VI z wychowawczynią przygotowała przedstawienie o królewnie, która bardzo lubiła sprzątać. Nie zabrakło uroczystego ślubowania i "pasowania na Emeryta". P. Iwonie życzymy zdrowia, spokoju i realizacji marzeń.
Siedem nauczycielek naszej szkoły /p. Natalia Siuda, p. Angelika Matuszak, p.Jowita Pilarska, p. Weronika Karnowska, p. Anna Kuliczkowska, P. Gabriela Błażejewska i p. Aleksandra Świerczyńska-Lamparska/ uzyskało tytuł nauczyciela mianowanego. Gratulujemy!
W przeddzień zakończenia roku szkolnego wyróżnieni uczniowie otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce, nagrody za frekwencję, za systematyczne oszczędzanie w SKO oraz za osiągnięcia w konkursach. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Klasa VIII zaprezentowała program artystyczny przygotowany na uroczystość zakończenia nauki w szkole podstawowej.
22 czerwca klasa III wraz z wychowczyniami, panem dyrektorem i rodzicami uroczyście świętowała zakończenie I etapu edukacji. Były dyplomy, nagrody i podziękowania. Uczniowie zaprezentowali się również w ciekawych kreacjach aktorskich w przedstawieniu pt. "Nie ma tego złego". Potem rodzice zaprosili uczestników do restauracji Luna. Było wzruszająco i smacznie. Przyszłym czwartoklasistom życzymy samych sukcesów.
19 i 20 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gródku, uczęszczający na zajęcia artystyczne i zespół wokalny, spotkali się na pikniku. Trasę ze szkoły nad Zalew Gródecki pokonali rozwiązując zadania gry terenowej /układali kwiatowe sudoku, dobierali symbole miast, wykonywali obliczenia z instrumentami muzycznymi, układali rymowankę o wakacjach, sumowali swój wiek, rozwiązywali zagadki słowne czy poszukiwali ukrytych liczb/. Nagrodą za rozwiązanie szyfru było wspólne biesiadowanie. Pyszną pizzę, napój i lody ufundował Urząd Gminy w Drzycimiu, a przygotowała restauracja Luna obdarowując nas również słodkościami. Potem przyszedł czas na gry sportowe i tor przeszkód na placu zabaw. Pełni wrażeń, śpiewając do marszu, wróciliśmy do szkoły.
16 czerwca odbyła się ostatnia zbiórka zuchowa w tym roku szkolnym podczas której 18 zuchów zamknęło ze skutkiem pozytywnym próbę i otrzymało Znaczek Zucha.
Dnia 7 czerwca odbył się we Lniane coroczny konkurs ekologiczny SZANUJ SWOJE ŚRODOWISKO. Drużyna w składzie: Iwona Murawska, Rozalia i Karol Kruger gdzie zajęli 2 miejsce na 5 startujących szkół podstawowych. Najpierw drużyna pisała test. Następnie wspólnie rozwiązywała zagadki, krzyżówki, piktogramy i rozpoznawała parki narodowe po opisie i na mapie Polski. Ostatnia konkurencja było rozpoznawanie chronionych roślin i zwierząt na fotografiach. Nagrodą były siatki do badmintona, pamiątkowa statuetka i książki o tematyce przyrodniczej dla biblioteki szkolnej. Życzymy dalszych sukcesów w konkursie w przyszłym roku.
Uczniowie klas 4 – 8 w dniu 2 i 12 czerwca 2023r. w związku z Dniem Patrona i przyjęciem sztandaru odwiedzili gródecką elektrownię. Obejrzeli też znajdującą się w budynku wystawę sprzętów i fotografii obrazująca działalność profesora oraz dzieje elektrowni, a później powstałej przy elektrowni Fabryki Grzejników Elektrycznych oraz wiążącej się z tym historii Gródka i okolicy. Młodzież zwiedzająca obiekt mogła uzupełnić w ten sposób swą wiedzę o prof. Alfonsie Hoffmannie i owocach jego pracy zawodowej.