Zadanie: "Nasz patron" 18.10.2022r.
W tym dniu uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej przypomnieli sobie podstawowe informacje o patronie szkoły Alfonsie Hoffmannie. W gablotach szkolnych odnaleźli informacje, w których latach żył i z czego tak naprawdę zasłynął. Wszystkie informacje były niezmiernie ważne i ciekawe. W tym zadaniu uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę rysowników. Każdy przygotował portret naszego patrona, a wszystkie prace można zobaczyć w bibliotecznej wystawce.
Zadanie: "Poznajemy gwarę kociewską".
23 lutego 2023 roku wykonaliśmy "zadnie dowolne" z modułu II - Tu jest moje miejsce. Zadanie to jest ściśle związane z naszym regionem czyli Kociewiem. Uczniowie zostali zapoznani z gwarą kociewską, której dialekt jest bardzo charakterystyczny. Uczennice z klasy VI zaangażowały się w te zajęcia, pokazały jak prawidłowo wymawiać słowa i zdania. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, że "lólki" to dziadkowie, syn to "knap", a dzieci to "gzuby". Uczestnicy próbowali własnych sił w czytaniu tekstów gwarą kociewską, ale sami przyznali, że nie jest to prosta sprawa. Wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się również z podstawowymi informacjami o położeniu i zasięgu Kociewia.
Zadanie: Wielcy ludzie
Uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej wykonali zadanie: "Wielcy ludzie " z modułu II: Tu jest moje miejsce. Zapoznali się z sylwetką Alfonsa Hoffmanna, znanego pioniera i współtwórcę polskiej elektroenergetyki oraz patrona naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję zajrzeć do książek i wycinków gazetowych, z których wyszukiwali ciekawostek ten temat.
Zadanie: Moja okolica
W czwartkowe popołudnie uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej wykonali zadanie z modułu II: Moja okolica. Zadaniem było wykonać mapę Gródka. Punktem wyjścia było zdjęcie szkoły umieszczone na środku brystolu, od którego uczniowie rysowali najważniejsze punkty w naszej okolicy. Mapę można obejrzeć w naszej szkolnej bibliotece.
Zadanie: "Barwy regionu"
20 kwietnia 2023 roku uczniowie na świetlicy szkolnej wykonali zadanie "Barwy regionu", którego celem było stworzenie pracy plastycznej na dużym formacie, przedstawiającej strój regionalny.