Czwartek 16.05.2024

O projekcie Moduł I: W krainie muz.  Moduł II: Tu jest moje miejsce Moduł III: Kocham, lubię, szanuję Moduł IV: Kultury świata

Z kulturą mi do twarzy

Moduł IV: Kultury świata

Uczniowie  wykonali zadanie: "Niezwykła sztuka origami" z modułu IV: Kultury świata,  w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy".

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. Origami to japońska sztuka składania papieru. Pochodzi od słów oru (składać) i kami (papier). Tradycyjne Origami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Uczniowie wykonali prostego liska.

9 listopada uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej zapoznali się z prezentacją dotyczącą zadania nr 1 z modułu IV- "Cztery wielkie wynalazki- druk, kompas, papier, proch". Prezentacja multimedialna przedstawiała informacje o Chinach i przybliżyła nieznane fakty dotyczące czterech wynalazków: druku, kompasu, papieru oraz prochu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek.

21 listopada uczniowie na świetlicy zrealizowali zadanie z modułu IV- chińskie wachlarze. Na początku zajęć wszyscy wysłuchali krótkiej historii chińskich wachlarzy oraz informacji o różnych ich rodzajach. Każdy uczeń otrzymał swój kolorowy papier i przystąpił do pracy.  Największą precyzją trzeba było się wykazać przy składaniu papieru. Od odpowiedniego złożenia zależało czy nasz wachlarz będzie dobrze wyglądał. W efekcie powstały piękne kolorowe wachlarze.

Uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej wykonali zdanie: "Dzień pizzy" z modułu IV- Kultury świata. Zadanie okazało się bardzo przyjemne. Pizza to najpopularnieszy smakołyk nie tylko według dorosłych, ale również i dzieci. Podczas realizacji zadania dzieci dowiedziały się informacji o jej historii, jakie są etapy powstawania  i z jakiego kraju pochodzi.

13 lutego 2023 roku uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej wykonali zadanie nr 20 z modułu IV Kultury świata.
 Zadanie: Poznajmy się.

Do tego zadania zaproszone zostały uczennice pochodzące z Ukrainy, które chodzą do klasy V.  Dziewczyny opowiedziały o zwyczajach i tradycjach panujących w ich ojczyźnie, o swojej szkole oraz nauczyły nas podstawowych zwrotów w tym języku.