Jak co roku w październiku zbieraliśmy karmę, koce i zabawki dla Schroniska dla zwierząt w Drzycimiu. Samorząd Uczniowski 15 listopada zawiózł dary od uczniów, ich rodzin i pracowników naszej szkoły do Schroniska. Za włączenie się do naszej akcji serdecznie dziękujemy
Jak odczytać sygnały, które wysyła nam nasz pies? Jak zachować się gdy spotkamy niebezpiecznego obcego psa. Czego psa można nauczyć? Odpowiedzi na te i inne pytania mogliśmy uzyskać na spotkaniu edukacyjnym z instruktorem z zakresu samoobrony i behawiorysty zwierząt
W związku z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć ofiar wojen światowych, zapalając znicze na mogile przy drodze do Krąplewic, gdzie 11 listopada zapłonęło 100 światełek. Nie zapomnieliśmy też o leśnej symbolicznej mogile ułana Borowskiego, który po ekshumacji spoczął na drzycimskim cmentarzu.
Delegacja ze sztandarem naszej szkoły wzięła też udział w Mszy Świętej w intencji poległych za niepodległość i w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele w Drzycimiu. Oczywiście i tam dotarło “Światełko Pamięci”
Dla Ciebie Polsko śpiewamy- koncert pod takim tytułem był prezentem uczniów naszej szkoły dla Ojczyzny z okazji Jej święta. Wszystkie klasy, łącznie z przedszkolakami i drużyną zuchową, zaśpiewały pieśni i piosenki niepodległościowe. Było też wspólne wykonanie 4 zwrotek hymnu państwowego oraz piosenek "Przybyli ułani pod okienko" i "Pierwszej Brygady".
7 listopada, tradycyjnie jak co roku, klasy 0-III wzięły udział w akcji- Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Polegała ona na zorganizowaniu w klasie wspólnego i zdrowego posiłku. Uczniowie tworzyli kolorowe kanapki z przyniesionych z domu produktów. Było smacznie
5 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w próbnej ewakuacji przeprowadzonej w obecności przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. Zadymienie górnego holu podkreśliło realizm zagrożenia. Ćwiczenia wypadły na 6.
Dnia 31 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni. Kolor pomarańczowy rządził naszą szkołą . Każdy kto dał się ponieść pomarańczowemu, dyniowemu szaleństwu mógł liczyć na zwolnienie z niezapowiedzianej kartkówki i słodki poczęstunek.
Jak co roku w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie zmierzyli się m.in. mnożeniem na czas, zagadkami i rebusami matematycznymi.
Biblioteka nie z tej ziemi
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został zorganizowany przez szkolną bibliotekę Konkurs Plastyczny "Biblioteka nie z tej ziemi". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 października 2024 r. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej bibliotekę nie z tej ziemi.
Głównymi celami konkursu było:
· rozwój kreatywności, aktywności twórczej i wrażliwości artystycznej uczniów,
· rozbudzenie zainteresowania biblioteką,
· promocja czytelnictwa.
Konkurs był adresowany do klas IV- VIII. Wpłynęło 13 prac wśród których wyłoniono 2 najciekawsze.
Autorkami tych praz są: Katarzyna Kuliczkowska kl. VI oraz Dominika Czerwińska kl. VIII.
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został zorganizowany przez szkolną bibliotekę Konkurs Plastyczny "Mój ulubiony bajkowy bohater". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 października 2024 r. Konkurs polegał na wykonaniu płaskiej pracy plastycznej przedstawiającej ulubionego bajkowego bohatera.
Głównymi celami konkursu było:
• rozwój kreatywności, aktywności twórczej i wrażliwości artystycznej dzieci,
• rozbudzenie zainteresowania biblioteką,
• promocja czytelnictwa.
Konkurs był adresowany do klas I-III. Wpłynęły 23 prace wśród których wyłoniono laureatów:
I miejsce: Paulina Kołtonowska kl. II
Wojciech Stasiewicz kl. II
Karina Stosik kl. I
Justyna Pęczkowska kl. I
II miejsce: Aneta Czerwińska kl. II
Emilia Kufel kl. II
Paweł Martko kl. II
Zuzanna Byrszel kl. I
Piotr Ciesielski kl. I
III miejsce: Liwia Glazińska kl. III
Nina Martko kl. II
Bartosz Szmańda kl. II
Leonard Klimacki kl. I
https://youtu.be/Bwx2K7rA6wc?feature=shared
**Pumpkin Day u przedszkolaków **
31 października nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Dyni, czyli Pumpkin Day! Zajęcia odbywały się w grupach przedszkolnych i były prowadzone w języku angielskim.
Dzieci miały mnóstwo zabawy, ucząc się nowych słówek i zwrotów związanych z dyniami. Przedszkolaki miały także okazję wykonać różnorodne prace plastyczne, takie jak malowanie dyni czy tworzenie dyniowych dekoracji. Kreatywność dzieci nie miała granic!
Były również gry i zabawy ruchowe, które wprowadziły jeszcze więcej radości do dnia.
Dzień Dyni okazał się świetnym sposobem na naukę przez zabawę, a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, jak udane były te zajęcia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i już nie możemy się doczekać kolejnych takich wspaniałych wydarzeń!
**Stay tuned for more fun and learning!**
W przeddzień Święta Zmarłych uczniowie klasy II odwiedzili cmentarz w Gródku gdzie złożyli symboliczną wiązankę przy krzyżu i zapalili znicze na grobach najbliższych.
Dumni rodzice na widowni,
Ten moment jest wzruszenia wart,
Ślubujesz uczniem być prawdziwym,
Szkolnej to przygody start!
31 października dzieci z klasy I przeżywały uroczyste Pasowanie na Ucznia. Pomyślnie zaliczyły wszystkie zadania przygotowane przez króla Ołówkosa, złożyły uroczyste ślubowanie i "ruszyły pociągiem do cudownej Krainy Wiedzy".
29 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. "PTAK Z DARÓW JESIENI". Na konkurs wpłynęły 32 bardzo pomysłowe prace z klas 0-VI. Nagrody i wyróżnienia przyznano w 3 kategoriach:
Klasy 0-I:
I miejsce - Artur Piędel /kl. I/,
II miejsce - Antoni Topoliński i Nikodem Wróbel /kl.0/
Klasy II-III:
I miejsce - Zosia Suchomska/kl. II/,
II miejsce- Florian Sobacki i Anastazja Żurek /kl. II/,
III miejsce - Nina Martko /kl. II/
Klasy IV-VI:
I miejsce - Katarzyna Kuliczkowska /kl. VI/
II miejsce - Kacper Jaskulski /kl. V/
III miejsce - Amelia Fiałkowska /kl. VI/
Gratulujemy!
Dziękujemy gościom z Centrum Czynnej Ochrony Przyrody za pracę w komisji konkursowej i przygotowanie nagród.
29 października klasy 0-III uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez panie edukatorki z Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Wiemy już jak odróżnić liście klonu od liści buka, dlaczego jesienią stają się one takie kolorowe oraz jakie zwyczaje ma jeż.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świeciu przeprowadziła konkurs pt. „Mieszkam na Kociewiu” w którym Szymon Rahn, uczeń naszej szkoły zdobył wyróżnienie. Konkurs miał na celu: zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania Kociewia, kształtowanie wrażliwości na piękno architektury i sztuki, pogłębianie wiedzy o historii oraz kulturze regionu, rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej, inspirowanie do doskonalenia umiejętności artystycznych w różnych technikach plastycznych.